comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Aboubakar'ın Beşiktaş pişmanlığı! "Zor hayatına katlanmalı"

27 Eylül 2019, Cuma 12:37
Aboubakar'ın Beşiktaş pişmanlığı!

Maaş anlaşmazlığı nedeniyle yaz döneminde Beşiktaş'a transfer olmayan Vincent Aboubakar, Porto'da zor günler geçiyor.

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş'ın yaz transfer döneminde forvet listesinde yer alan Vincent Aboubakar, siyah beyazlı takımla yaşadığı maaş anlaşmazlığının ardından Porto'da kaldığına pişman oldu. Afrika basını, Vincent Aboubakar'ın zorlaşan hayatını kaleme aldı.
 

Vincent Aboubakar - Beşiktaş transferinin gerçekleşmeme sebebi


L'attaquant sitesinde yayınlanan habere göre sakatlığını atlatması 8 ay süren ve yaz döneminde Beşiktaş fırsatını kaçıran Vincent Aboukar'ın durumu günden güne daha kötüye gidiyor. Takımdaki yerini kaybeden Aboubakar'ın Porto'da 5. hucüm tercihi haline geldiği ifade edildi.

"BEŞİKTAŞ'LA ANLAŞAMADI, OCAK AYINA KADAR ZORLAŞAN HAYATINA KATLANMALI"
Teknik direktör Sergio Conceiçao'nun adeta unuttuğu Kamerunlu futbolcu, bu sezon sadece 2 resmi maçta sadece 94 dakika forma giydi ve gol katkısı sağlayamadı. Maaş anlaşmazlığı nedeniyle Beşiktaş'a transfer olmayan Vincent Aboubakar'ın Ocak ayında teklifler bekleyeceği ve bir süre zorlaşan hayatına katlanacağı belirtildi.


 

Aboubakar, Beşiktaş'a neden transfer olmadı?


Fikret Orman, Aboubakar transferi hakkında yaptığı açıklamada "Aboubakar'ı taraftar çok sevdi, biz de düşünmedik değil. Sakatlık sorunları vardı, testlerini istedik ama göndermeid. Porto'dan 2,9 milyon euro maaş alıyormuş. Porto, 900 bin euro ödeyeceğini söyledi. Biz de 2 milyon euro verelim dedik ama Aboubakar 500 bin euro daha istedi. Sakatlığı nüksederse bunu vermeyeceğimizi söyledik ama kabul etmedi." ifadelerini kullanmıştı.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

FutbolArena Haber Turu (26 Ekim 2020)