comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Abdullah Avcı'nın Beşiktaş'taki taktiği! Neleri değiştiriyor...

21 Temmuz 2019, Pazar 23:47
Abdullah Avcı'nın Beşiktaş'taki taktiği! Neleri değiştiriyor...

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Beşiktaş, yeni sezon öncesinde hazırlık maçında karşı karşıya geldiği Kocaelispor'u 7-1 mağlup etti.

FutbolArena - Abdullah Avcı'nın ideal 11'ini oturtmaya çalıştığını görüyoruz diyen Çağdaş Sevinç, "Pendik maçına göre ilk 11'de sadece bir değişiklik vardı. Kalede Karius, stoperlerde Vida ve Roco, beklerde Gökhan ve Caner, orta sahada Dorukhan, Oğuzhan ve Ljajic, kanatlarda Lens ve Quaresma forvette de Güven Yalçın oynadı. Pendik maçına göre tek değişiklik Mirin yerine Roco'nun oynamasıydı" dedi. 

Diziliş olarak Beşiktaş'ın, Şenol Güneş dönemiyle aynı olduğunu söyleyen Çağdaş Sevinç, "Önemli fark ise kanat ortasının geçmiş döneme göre neredeyse hiç yapılmamasıydı" dedi.


Tyler Boyd Kocaelispor maçında nasıl oynadı?


Yeni transfer Tyler Boyd'un maçın 2. yarısında oyuna girdiğini söyleyen Çağdaş Sevinç, "Abdullah Avcı'nın orta kesmeden oynanmasını istediği sisteme uyan kanat oyuncusu görünümünü Tyler Boyd sergiledi. Hatta bu şekilde asist de yaptı. Lens ve Quaresma'ya göre bu oyun yapısına daha çok uyduğunu gördük." dedi.


Quaresma Beşiktaş'ta kalacak mı?


Gelecek sezon takımda kalıp kalmayacağı merak edilen isimlerden Quaresma'nın oldukça fit göründüğünü aktaran Çağdaş Sevinç, "Çok mücadele etti, çaba sarfetti" dedi.

Oğuzhan Özyakup nasıl oynadı?


Performansı merakla beklenen isimlerden Oğuzhan Özyakup'un geçen iki sezona göre daha istekli olduğunu söyleyen Sevinç, "Buna karşın performansına yansıdığını söylemek zor" şeklinde konuştu.

YENİ LİDER LJAJİC

Saha içi liderliği konusunda yeni oluşan Beşiktaş'ta ipleri eline alan ismin Ljajic olduğunu söyleyen Sevinç, "Saha içi dizilişinde en önemli faktörlerden biri de Ljajic'in gizli forvet gibi sık sık araya girmesiydi. Bazı önemli pozisyonlar da yakaladı. Beşiktaş yeni dönemde bunu sık sık deniyor. Yerden ve ortadan hücum edilmeye çalışılıyor" dedi. 

2015-2016 sezonuna benzer bir oyunla, daha az pas ama daha direkt toplarla Ljajic'in rakip ceza alanında topla buluşturulma gayreti içinde olunduğunu belirten Sevinç, "Tabi forvet performansını henüz göremiyoruz. Bu takımın ideal forveti Burak Yılmaz olacaktır ve Güven Yalçın'ın da şu an için ilk 11'i zorlayacak bir oyun oynadığını bu maçlık göremedim. Tabi bunu sadece bu maçlık söylüyorum" ifadelerini kullandı. 

Kocaelispor'un çok fazla öne çıkamadığı için savunma oyuncularının performansı adına fazla bir şey söylenemeyeceğini belirten Çağdaş Sevinç, "2. yarı özellikle Kocaelispor gelemedi. Savunmada dikkat çeken şeylerden biri oyunu başlatan ismin Mirin olmasıydı. Geriden topu çıkarma görevi onundu" dedi.


Oğuzhan Akgün ve Muhayer Oktay nasıl oynadı?


Maçın 2. yarısında gençlerin süre aldığını ve iki ismin dikkat çektiğini belirten Çağdaş Sevinç, "Özellikle Muhayer 10 numara pozisyonunda çok etkili oyunlar sergiliyor. Daha önce U21 maçlarında da kendisini izlemiştim. Bu oyuncuya dikkat edelim. İleride Beşiktaş 11'inde süre aldığını görürsek şaşırtıcı olmayacak. Ben her izlediğimde üzerine bir şeyler koyduğunu görüyorum. Beşiktaş adına sezonun en iyi alternatif isimlerinden biri olabilir" dedi. 

Takımın fiziksel olarak iyi göründüğünü de belirten Sevinç, "Takımın transfer ihtiyacı malum, orta sahaya, sağ ve sol beklere transfer gelmeli" dedi.

Siyah Beyazlı takımla ilgili tüm gelişmelere Beşiktaş Haberleri sayfasından ulaşabilirsiniz.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"