comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Abdullah Avcı'dan Sevilla ve Quaresma itirafı

07 Eylül 2019, Cumartesi 11:47
Abdullah Avcı'dan Sevilla ve Quaresma itirafı

Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, basın mensuplarıyla sohbet toplantısı gerçekleştirdi.

FutbolArena - Süper Lig'e verilen milli maç arasında Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, basın mensuplarıyla bir araya geldi. Gazetecilerle sohbet toplantısı gerçekleştiren Avcı, sezon başındaki Sevilla iddiaları hakkında ilk kez konuştu. Başarılı teknik adam, Ricardo Quaresma'nın ayrılışıyla ilgili de açıklamalarda bulundu. 
 

Beşiktaş Haberleri: Abdullah Avcı neden Sevilla'ya gitmedi?


FutbolArena'nın da yer aldığı organizasyonda konuşan Abdullah Avcı'nın sözlerinden satır başları şu şekilde:

"Bremen'in sol stoperi de listedeydi ama sol stoper için eşit ağırlıkta belirlediğim 3 isim vardı, bunlardan biri de Victor Ruiz'di. Çok çabuk uyum sağladı."
"ELNENY'NİN FİZİKSEL OLARAK EKSİĞİ YOK"

"Elneny'nin Arsenal'deki kondisyoneri, benim milli takımdaki kondisyonerimdi. Fiziksel olarak eksiği yok."

"Başakşehir'den hiç bir oyuncuya talepte bulunmadım."

SEVILLA SORUSUNA YANIT

Abdullah Avcı, Sevilla'nın teklifi konusunda soru sorulması üzerine “Beşiktaş'ın duygusu daha güzeldi” cevabını verdi. Avcı, "Beşiktaş'ta göreve başlamak hayatımı çok değiştirdi. Taraftarların bana karşı saygısını ve benden beklentilerini net şekilde görebiliyorum." dedi."Boyd, potansiyeliyle Avusturya kampında bize en çok hayal ettiren oyuncuydu, şu an özgüven kaybı yaşıyor. Bir gol attığında veya asist yaptığında kendine gelecektir. Lens bizim mukaveleli oyuncumuz. Maksimum verim almaya çalışıyoruz. Şu an Diaby de geldiği için o tarafta alternatiflerimiz arttı."

"Şu an içeride kimsenin alacağı yok, hepsi ödenmiş durumda. Buradan ayrılan her oyuncu buraya döndü. O yüzden mevcut oyuncular da Beşiktaş'ın değerini biliyor."

QUARESMA NEDEN GÖNDERİLDİ?

Ricardo Quaresma'nın gönderilmesi hakkında da konuşan Abdullah Avcı, "Quaresma'nın gönderilmesinin benimle ilgisi yok. Kulüple aralarında hem çatışma, hem de aş var" dedi."BEŞİKTAŞ TARAFTARININ BANA VERDİĞİ DESTEK, BENİ MUTLU EDİYOR"

“Abdullah Avcı yere yatsana” tezahüratlarına başta üzülüyordum ama bana hiç küfür edilmedi, hakaret olmadı. Bunu bir ritüel olarak algıladım, zaten şu anda da Beşiktaş taraftarının verdiği destek beni çok mutlu ediyor."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

FutbolArena Haber Turu (26 Mart 2020)