comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Abdullah Avcı'dan Braga maçı sonrası flaş istifa açıklaması!

24 Ekim 2019, Perşembe 22:49
Abdullah Avcı'dan Braga maçı sonrası flaş istifa açıklaması!

Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi'nde Braga'ya 2-1 kaybetti. Maçın ardından teknik direktör Abdullah Avcı önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, UEFA Avrupa Ligi'nde Braga'ya 2-1 kaybettikleri maçın ardından basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 


Beşiktaş 1-2 Braga Abdullah Avcı'nın basın toplantısında açıklamaları


"OYUN BİZİM CEBİMİZE KADAR GELDİ"

Oyun baslında iyi başladı. Pozisyonlarımız vardı. Ondan sonra dengelendi. Basit top kaybından golü yedik. Sonrasında ikinci yarıda oyunun başlangıcında rakip daha iyiydi ve sonrasında coşkulu şekile oyuna dahil olduk. Oyuna girmeye ve skoru değiştirmeye çalıştık. Golü bulduk. Hemen arkasından penaltı pozisyonu ve penaltıyı kaçırdık. Yarın olsa yine Adem'e attırırım. Çünkü önemli ayaklarımızdan. Zihinsel yorgunluk ve tekrar kazanma duygusu derken, geçiş takımına karşı geniş alanların verilmesi, yediğimiz gol. Ondan sonra oyunu çevirme gibi bir durumumuz olmadı. 
"DİNLENME ŞANSI EN AZ OLAN TAKIMIZ"

Ligde dinlenme şansı en az olan takımız. Bugün bizimle birlikte Avrupa'da oynayan takımlar Pazartesi oynayacak. Biz Pazar. Galatasaray Salı oynadı. Önümüzde çok kısa süre var." 

"YAPABİLECEĞİMİZ BUYDU"

"Bugün yapabileceğimiz buydu. Oyundaki hamleler belliydi. Ya Oğuzhan'la ya Kartal'la başlayacaktık. İki maçı da düşünmek zorundaydık. Necip'i bugün kullanırsam hafta sonu başka bir şey kullanmalıydım, iki tane seçenek vardı cebime yani."

"İLK 11'DE 22 OYUNCU KULLANDIK"

8. haftada ilk 11'de toplamda 22 oyuncu kullandık. Ciddi bir rakam. İdeal takımımla bir türlü oynayamadım. Bazen performans, bazen sakatlıklar, bazen tercihlerimiz. Ancak 22 oyuncu ciddi bir rakam."

"İSTİFA ETMEYİ DÜŞÜNMEDİM"

İstifayı düşünmedim. Mücadeleyi bırakmayacağım. Taraftarlar her zaman haklıdır. Maça geliyor, kombine alıyor. Biz onlara güzel bir şey sunmalıyız. Tepkiler normaldir. Desibel rekoru kıran Beşiktaş taraftarına, Galatasaray derbisinde ihtiyacımız var. Bizi yine geri döndürecek olan taraftardır. Desteğini bekliyorum. 

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)