comScore
1 / 10

Abdullah Avcı'dan Beşiktaş'a ihtar! İstediği para açıklandı

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, siyah-beyazlı ekibin eski teknik direktörü Abdullah Avcı’nın kulübe ihtarname gönderdiğini söyledi.

2 / 10
Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Trabzonspor’un başına geçen Abdullah Avcı konusunda açıklamalar yaptı. Basın mensuplarıyla görüşen Çebi, 57 yaşındaki teknik adamla gelinen son süreci anlattı.
3 / 10
"Trabzonspor’la anlaştıktan 1 gün sonra bize 19 milyon TL’lik ihtarname gönderdi. Bizden 11 milyon TL almıştı."
4 / 10
"Toplamda 30 milyon TL’lik alacağından kalan 19 milyon TL’yi istiyor. Helalleşmemiz gerekiyor, onu da kırmamamız gerekiyor."
5 / 10
"Bir abi-kardeş gibi bu işi çözmemiz gerekiyor. Üzerimde camia baskı oluşturuyor ama anlaşacağımızı düşünüyorum. Bir yabancı hoca gibi katı olacağını düşünmüyorum."
6 / 10
"Ben takımıma ve hocama güveniyorum. Makul bütçelerle bir takımın şampiyon olabileceğine inanıyorum. Takımın bütçesi 56’dan 33 milyon Euro’ya indi. Küçük bütçeyle 15-16 sezonu şampiyon olduk, 92 milyon Euro’luk takımla 4. bitirdik."
7 / 10
"Çok bütçe şampiyonluk demek değil. 92 milyon Euro’yu sokağa atmasaydık bu futbol takımı 2 dönem geçirirdi. UEFA bir sürü söylemde bulundu ama hiçbir şey yapmadı. Kulüplere değil futbolculara sahip çıktı. Ruiz davasında bile ’feshedebilir’ dediler. Bunu anlamakta güçlük çekiyorum."
8 / 10
"Ben ağlamıyorum, durum tespiti yapıyorum. Bunların bilinmesini, unutulmamasını istiyorum. Beşiktaş’ın geleceği için. Benden sonra da incelesinler, temiz çıkarsam başarılı olurum. Fikret Orman’ın kızmasına, bağırmasına gerek yok."
9 / 10
"Camia inceleme istiyor. Her gidenin incelenmesi gerekmesini istiyor. Mali açıdan yürümesi mümkün olmayan kulübü, 13-14 aydır ayakta tuttuk. Bu ekonomik disiplini sağlarsak bir nebze olsun düzlüğe çıkabiliriz." (NTV)
10 / 10