comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Abdullah Avcı'dan Beşiktaş sözleri! "Tanınan süre yeterli olmadı"

23 Mayıs 2020, Cumartesi 14:32
Abdullah Avcı'dan Beşiktaş sözleri!

Beşiktaş'ın eski teknik direktörü Abdullah Avcı, siyah beyazlı takımdaki dönemiyle ilgili açıklamalarda bulundu.

FutbolArena - Beşiktaş ile sezona başlayan ancak devamında görevinden ayrılan teknik direktör Abdullah Avcı, siyah beyazlı takımdaki dönemiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Sabah Gazetesi'ne konuşan Abdullah Avcı, Beşiktaş'ta kendisine tanınan sürenin yeterli olmadığını belirtti.

"SESSİZ SEDASIZ ÜSTESİNDEN GELMEYE ÇALIŞTIK"
"Çalıştırdığım takımın, savunma yaparken hücumu, hücum yaparken savunmayı düşünebilmesini ve geçişleri iyi yapabilmesini isterim. Beşiktaş'a oynatmak istediğimiz oyun anlayışı da buydu; akıl üzerine kurulu bir sistem. Başakşehir'deki sistemin üzerine bir de taraftar etkisini eklediğimizde, Beşiktaş'ın şanına yakışır bir futbol anlayışı oluşturabileceğimize inanıyorduk. Aslında inancımızı hiç kaybetmedik. Ancak geç gelen transferler, maddi düzensizlikler, yapısal ve yönetimsel eksiklikler, sakatlıklar gibi birçok engel ile karşılaştık, sessiz sedasız üstesinden gelmeye çabalarken de kredimizi tükettik. Hücum opsiyonlarının saha yansıması için yüzlerce saat teorik ve pratik antrenmanlar yapmanız gerekir. Bana tanınan süre, buna yeterli olmadı.

"DEVRİM YAPMAYA YETECEK KADAR SÜREM YOKTU"

Beşiktaş taraftarını, stadyumun büyülü atmosferini görünce, devrimsel bir iş yapalım, güçlü ve sürekliliği olan, ses getiren bir sistem kuralım istedim. Şimdi geriye bakıp düşünüyorum, belki de beklenti bu değil, sadece haftalık galibiyetlerdi. Belki de kulüple bir geçmişim olmadığı için, devrim yapmaya yetecek kadar sürem ve kredim yoktu. Haksızlığa uğramış hissetmiyorum ama hevesim kursağımda kaldı."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"