comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Abdullah Avcı: "Belki de şampiyonluğu en çok isteyen teknik direktör benim"

09 Ağustos 2019, Cuma 13:57
Abdullah Avcı:

Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'de yeni sezon öncesi hazırlıklarını sürdüren Beşiktaş'ta teknik direktör Abdullah Avcı basın toplantısı düzenledi. Ümraniye Nevzat Demir Tesisleri'nde gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Avcı, birçok konuda önemli açıklamalarda bulundu. 
 

Beşiktaş Haberleri - Abdullah Avcı'nın basın toplantısı 9 Ağustos 2019


FutbolArena ekibinin de yer aldığı Nevzat Demir Tesisleri'nde gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Abdullah Avcı'nın açıklamaları şu şekilde:

"OYUNCULARIMIZ DEĞİŞİME UYUM SAĞLAMAYA ÇALIŞIYOR"
"Oyuncularımız değişime hızlıca uyum sağlamaya çalışıyor. İmza töreninin üstünden 2 aylık bir süreç geçti. O günkü basın toplantısında söylediğim bir şey vardı. Şerefiyle oynamayı ve hakkıyla kazanmayı ilke edinmiş Beşiktaş ile şampiyonluklar kazanmak. Gökhan Gönül'ün eli çatladı. Yaşanan sakatlıklarda abartıldığı gibi bir durum yok. Medel yoğun bir maç trafiği yaşadı. Atiba da antrenman ve maç sayısı yüksek bir oyuncu. Medel yarınki maçta bile oynamak isteyen bir futbolcu. Adem Ljajic, pazartesi günü antrenmanlara başlayacak. Karius da 2 hafta sonra bizimle olacak. Her türlü bilim ve materyalden faydalanan bir takımız. Kamuoyuna yansıdığı gibi bir durum yok. Kaleci Karius dahil tüm futbolcularımız pazartesi gününden itibaren bizimle olacak."

"SOL AYAKLI STOPER İSTEDİM"

"Geldiğim ilk günden bu yana sol ayaklı stoper istmeiştim ve bu konuda ısrarcı olmuştum. Yönetim de bu konuda sağlıklı çalışmala ryaptı. İspanya'da yetişmiş, pas oyununu iyi bilen ve her sene 32-33 maç oynayan Ruiz'i kadromuza kattık. Bizim için çok doğru bir tercih oldu. Mirin ve Roco'yu dışarıdan izlemiştim. Roco burada bir adım daha öne çıktı. Ayrıca orta saha ve stoper oynayan Medel de var. Taliplisi olan Mirin için de konuşuluyor."

"KARIUS PAS OYUNU KONUSUNDA EĞİTİM ALMIŞ"

"Almanya'da yetişmiş ve İngiltere'de de oynamış, pas eğitimi almış bir Karius var. Kendisiyle de bu konuda iletişm kurdum ve buna çok doğru bir karşılık verdi. Yerli kaleci yatırımı da konuşuluyor. Utku da bu rekabet için doğru karşılıklar veriyor."

"QUARESMA'YA ŞANS VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ"

"Quaresma istediklerimizi yapıyor. Çok profesyonelce davranıyor. Adımlar atıyor. Oyun sistemindeki tüm değişikliklere olumlu cevap veriyor. Quaresma ile özel görüşmeler yapıyorum. Kendisine şans vermeye devam edeceğiz."

"BİZ SAHANIN İÇERİSİNDE KALMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

"Orhan Ak yaşananlar için konuştu, başkanımız da konuştu. 3 antrenörüm var, ikisi kulübede olacak. Dönüşümlü olarak kulübede olacaklar. Ben Beşiktaş'ın profesyonel bir çalışanıyım ve her çalışandan da maksimum verim almaya çalışırım. Ben tamamen sahanın içerisinde kalmaya devam edeceğim. Beşiktaş taraftarı her zaman sağ duyulu olmuştur. Biz Beşiktaş taraftarından zaman istemiyoruz, sadece destek istiyoruz. Bu desteği de vereceklerine inanıyorum."

"TEK BİR OYUN PLANIMIZ YOK"

"Kafamdaki oyun organizasyonlarını takıma aşılamaya çalıştığım bir dönem oldu. Sevindirici olan, futbolcularımın buna iyi karşılık veriyor olması. Ellerinden geleni yapıyorlar. Hızla bir değişim var ama her şey çok kolay oluşmuyor. Tek oyun planımız yok, sahada birçok opsiyonumuz bulunacak."

"MEDEL'DEN MEMNUNUM"

"Medel iki mevkide oynayabilen bir futbolcu. Ben hiçbir futbocluyu göndermek için rapor vermedim. Medel'den son derece memnunum. Kazanma isteği yüksek bir karakter. Fakat kulübün menfaatleri adına bir durum olursa o zaman konuşulur. Oğuzhan'ı A Milli Takıma ilk ben aldım. Buraya geldikten sonra her futbolcuyla görüşme yaptım. Oğuzhan'dan neler beklediğimi ona anlattım. Özel çalışmalar yapıyoruz. Sistemin önemli bir parçası olacaktır."

"1 GOLCÜ ALMA İSTEĞİMİZ VARDI"

"Geçen gün çok yorgundum, kafam karışıktı. Tesiste kaldım. Uyandığımda hemen başımın üstünde Beşiktaş armasını gördüm. Bu seni ayağa kaldırıyor. Belki de şampiyonluk yaşamayı en çok isteyen teknik adam benim. Burak Yılmaz benim için çok önemli bir futbolcu. Dönüşü eylül ayını bulacak gibi görünüyor. O bölgeye doğru bir oyuncu almak istiyoruz ve bu konuda çalışmalarımız da devam ediyor. Burak'ın sakatlığı olmasa da o bölgeye bir oyuncu alma düşüncemiz vardı."

Son dakika Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!