comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Abdullah Avcı: 'Antrenörlüğüm sorgulanamaz! Vazgeçmeyeceğim!'

03 Ekim 2019, Perşembe 22:44
Abdullah Avcı: 'Antrenörlüğüm sorgulanamaz! Vazgeçmeyeceğim!'

Beşiktaş'ın, UEFA Avrupa Ligi'nde Wolverhampton'a 1-0 mağlup olmadığı maçın ardından teknik direktör Abdullah Avcı önemli açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Wolverhampton karşısında 1-0 kaybedilen maçın ardından basın toplantısında çarpıcı açıklamalar yaptı. 

"ENTERESAN BİR DURUM YAŞIYORUZ"
Gelirken hastalık, burada sakatlık hastalık. Sene başından itibaren yaşadığımız bir takım şeyler. Alternatifli gibi gözüken kadroya rağmen, seyircimizin verdiği destekle oyuncularımız her şeyi denedi. 85 dakika kazanma arzusu, oyun planına sadık kalıp, istek ve arzuyla devam ettik ama olmadı. Enteresan bir durum yaşıyoruz. 

"BENİM ANTRENÖRLÜĞÜM SORGULANAMAZ"

Benim antrenörlüğüm sorgulanamaz. Ben tırnaklarımla kazıyarak buraya geldim. Sınavları geçtim. Tırnaklarımla kazıyarak buraya geldim. Son 10 yılda şampiyonluğa isteyen kulüpler, 2'şer kez beni istedi. Bugün Beşiktaş beni değil, ben Beşiktaş'ı istedim."

"VAZGEÇMEYECEĞİM!"

Şanssızlık olarak bunu bir tarafa koyamayız. Hep sorgulayacağız. Çıkış noktası bulacağız ve onun üzerinde çalışıyoruz. Şanssızlık değil ama başımıza her şey geldi. Umarım bu hafta kazanarak milli takım arasına galibiyetle gireceğiz. Vazgeçmeyeceğim!"

"LJAJİC İLE KONUŞTUM"

Adem Ljajic'in performansı için kendisiyle de görüştük. 5 maçta 4 sarı kart. Yüzüne karşı da eleştirisini yaptım. Problem çözebilecek oyuncularımızdan birisi ama performans anlamında memnuniyetsizliğimi kendisine de ilettim. 

"SORUN ANTRENÖR DEĞİŞTİRMEK DEĞİL"

Benim imzamı hem gönlüme, hem gönüllere attım. Türk futbolunun sorunu antrenör değiştirmek değildir. 5 maçta bu sorgulanmaz. Birçok şey konuşulur, hepsini de biz biliriz. 

"HÜCUMDA SORUN YAŞIYORUZ"

Hücum hattıyla ilgili sorun olduğunu elbette düşünüyorum. Set oyunu oynarken, 5 senedir çalıştığım takım 4 değişik oyun oynadı. Hepsinde de ligin en az gol yiyen takımıydı. Bazı alışkanlıklar kolay değişmiyor. Bugün top önde oynanırken bile geçiş yememek için savunma yerleşimini müdahale etmeye çalıştım. 

"BAŞARISIZLIKTA HEPİMİZİN PAYI VARDIR"

Başarısızlık varsa hepimizin payı vardır. Bunun üzerinde araştırma yapıyoruz. N'Koudou'nun transferi son gün oldu. Örnek veriyorum. Belki kendime fazla güvendim bilmiyorum. Ocak'a kadar birçok lig maçı var. Bundan sonraki süreçte değerlendirmesini hep birlikte yapacağız. 

Beşiktaş Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"