comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın sağ beki bu isimlerden biri mi?

18 Ocak 2015, Pazar 15:18
Beşiktaş'ın sağ beki bu isimlerden biri mi?

Beşiktaş'ın sağ bek arayışı sürerken yorumcu Ali Ece bu ismin kim olacağı hakkında ipucu verdi. 

FutbolArena - Beşiktaş'ın sağ bek arayışı sürerken yorumcu Ali Ece bu ismin kim olacağı hakkında ipucu verdi. 

Söz verdiği için isim söyleyemeyeceğini ifade eden Ali Ece, Beşiktaş'ın ilgilendiği sağ bekin bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde çok iyi çıkış yapan bir takımda olduğunu belirtti. 
İşte Beşiktaş'ın ilgilenme ihtimali olan, Şampiyonlar Ligi'nde çıkış yapan takımlardaki sağ bek listesi;

Dario Srna (Shakhtar): Gruptan çıkmayı başaran Shakhtar'ın as sağ beki Dario Srna. Bu oyuncunun teknik direktör Slaven Bilic gibi Hırvat oluşu ihtimali yükseltse de yaşının 32 oluşu nedeniyle Beşiktaş'ın yeni transfer politikasına pek uygun durmuyor. 

Taulant Xhaka (Basel): Basel de gruptan çıkmayı başarıp çıkış yaşayan bir ekip oldu ve sağ beki Taulant Xhaka da performansıyla ilgi çekti. 23 yaşındaki Arnavut oyuncu transfer ihtimali yüksek görülen isimlerden. 

Fabinho (Monaco): Devler Ligi'ndeki müthiş performansıyla gruptan lider çıkan Monaco'nun as sağ beki ise Fabinho. 21 yaşındaki Brezilyalı çok başarılı ancak maliyetinin diğer oyunculara göre yüksek oluşu Beşiktaş'ın bu oyuncuyla ilgilenme ihtimalini düşürüyor. 

Elabdelloui (Olympiakos): Olympiakos grupta Atletico Madrid ve Juventus'un ardından 9 puanla 3. oldu ama aldıkları sonuçlarla beğeni kazandı. Yunan ekibinin sağ bekinde 23 yaşındaki Norveçli Elabdelloui görev aldı ancak bu oyuncunun orta saha orjinli oluşu soru işareti. Beşiktaş'ın ilgilendiği isim yaşı, istikrarı düşünüldüğünde Elabdelloui de olabilir. 

Junior Caicara (Ludogorets): Ludogorets grupta 4 puanla sonuncu olsa da Real Madrid, Liverpool ve Basel'e karşı sergilediği mücadeleci futbolla adından söz ettirdi. Bulgar ekibinin sağ bekinde Junior Caicara görev yapıyor. 25 yaşındaki Brezilyalı oyuncunun Beşiktaş'ın ilgilendiği isim olma ihtimali oldukça yüksek. 

Andy Najar (Anderlecht): Grupta Arsenal ve Dortmund'un ardından 6 puanla 3. olan Anderlecht'te en çok dikkat çeken isimlerden biri Andy Najar oldu. Asıl mevkii sağ açık olan ve ofansif yönü çok etkili olan Honduraslı futbolcu sağ bekte de oldukça başarılı maçlar çıkardı. Ancak yine de asıl mevkiisinin ofansif sağ kanat oluşu Beşiktaş ihtimalini düşürüyor. 

Cedric (S.Lizbon): Grupta 7 puanla 3. olan ama Chelsea ve Schalke'yi zorlayan Sporting Lizbon'un sağ beki Cedric de ihtimaller arasında. 23 yaşındaki Portekizli oyuncu performansıyla beğeni kazanırken geçen sezon ligde 30 maçın 28'inde forma giyerek istikrarlı olduğunu da göstermişti. Bu ismin Beşiktaş'ın ilgilendiği oyuncu olma ihtimali de yüksek. 


DETAY: Kerim Can Özdal


FutbolArena Haber Turu (26 Ekim 2020)