comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Lucas Leiva ısrarı sürüyor!

28 Ağustos 2015, Cuma 20:11
Lucas Leiva ısrarı sürüyor!

Beşiktaş, ön libero transferi için çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor. 

FutbolArena Özel - Lucas Leiva'yı almak üzereyken Liverpool engeline takılan siyah-beyazlılar yine de bu futbolcudan vazgeçmiş değil. 
 
Futbolcuyu kiralık olarak kadrosuna katmak isteyen Beşiktaş, İngiliz ekibinin bonservisiyle satma fikrini değiştirmeye çalışıyor. Her ne kadar Brendan Rodgers oyuncuyu bırakmıyor gibi gözükse de temel sıkıntı iki kulüp arasında. Liverpool, futbolcusunu kiralık vermeye yanaşmazken Beşiktaş bu konuda ısrarcı. 
 
Transferde son 72 saate girilirken siyah beyazlılar bu transferi bitirmek için bir kez daha girişimde bulunma kararı aldı. 
 
Ön libero alınmazsa, son çare!
 
Beşiktaş, transferin bitimine sayılı saatler kala ön libero pozisyonu için çalışmalarını sürdürüyor. Kucka'yı Milan'a kaptıran siyah-beyazlılar Lucas Leiva için çalışmalarını da sürdürüyor. 
 
Bu girişimlerden sonuç çıkmaz ve bir ön libero transfer edilemezese siyah beyazlılar bu soruna içeriden bir çözüm bulacak. Teknik direktör Şenol Güneş, son çare olarak Serdar Kurtuluş'u bu pozisyonda oynatacak. Beck'in transferi sonrası sağ kanatta oynama ihtimali kalmayan futbolcu aynı zamanda ön liberoda da oynayabiliyor. Serdar Kurtuluş Tigana döneminde Beşiktaş'ta ön libero olarak oynamıştı.
 
Kaçan balık büyük oldu!
 
Sezon başından bu yana pek çok futbolcuya talip olan Beşiktaş farklı sebeplerden dolayı birçok transferi son aşamadayken bitiremedi. 

İşte o isimler...
 
Robin Van Persie: Siyah beyazlılar, Hollandalı golcü için Fenerbahçe ile girdiği yarışı kaybetti. Temel sıkıntı paraydı. Daha iyi teklif sunan sarı lacivertliler bu transferi bitirdi. 
 
Ozan Tufan: Belki de Beşiktaş'ın en çok ihtiyacı olan oyuncuydu. İmza an meselesiydi.  Şenol Güneş ve Bursaspor Başkanı arasındaki gerginlik sonrası yapılan anlaşma bozuldu. Genç futbolcu Fenerbahçe'nin yolunu tuttu. 
 
Kucka: Dün Genoa'ya kadar giden siyah beyazlılar İtalyan kulübü ile masaya oturdu. Ancak futbolcu Milan'ı tercih etti. 
 
Şener Özbayraklı: Şenol Güneş'in en çok istediği isimlerden biriydi. Elini çabuk tutan ve 5 Milyon Lira çıkış maddesini kullanan Fenerbahçe bu oyuncuyu kadrosuna kattı. 

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)