comScore

Berna Laçin'e neden dava açıldı? Berna Laçin kimdir? Berna Laçin'in hayatı ve yer aldığı yapımlar - Berna Laçin Twitter

25 Temmuz 2018, Çarşamba 11:45
Berna Laçin'e neden dava açıldı? Berna Laçin kimdir? Berna Laçin'in hayatı ve yer aldığı yapımlar - Berna Laçin Twitter

Berna Laçin kimdir? Berna Laçin kaç yaşında? Berna Laçin ile ilgili dava açıldı. Berna Laçin hakkında açılan dava ne? Berna Laçin'in twitter adresindeki paylaşımı neydi? Berna Laçin ile ilgili bilgiler haberimizde.

FutbolArena - Berna Laçin hakkında dava açıldı. Ünlü oyuncu Berna Laçin yeniden gündem oldu. Berna Laçin'in 6 aydan 1 yıla kadar hapsi istendi. Berna Laçin kimdir? Berna Laçin hapse girecek mi? Berna Laçin'in Twitter'dan paylaştığı yazı neydi? Detaylar haberimizde.
 

Berna Laçin hakkında açılan dava (25 Temmuz Çarşamba)


Berna Laçin, temmuz ayın ilk haftalarında çocuk cinayetleri ve istismarlarıyla ilgili Twitter adresinde yaptığı paylaşımla dikkat çekmişti. Bu paylaşımı nedeniyle tepki çeken ünlü oyuncu Berna Laçin soruşturma başlatılmıştı. Şimdi ise Berna Laçin ile ilgili dava açıldı. Berna Laçin için 'halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama' suçundan dava açıldı.

Berna Laçin hatırlanacağı üzere idam cezası beklentisinin yersiz olduğunu belirterek çarpıcı bir paylaşımda bulunmuştu. 


Hazırlanan iddianamede, bu nedenle şüpheli Laçin'in kamuoyuna yansıyan idam tartışmalarına hiç bir şekilde katkısı olmayan, nesnel bir veriye dayanmayan ve büyük tepki alan ifadelerinin de halkın dini değerlerini aşağılayıcı ve kamu barışını bozmaya elverişli nitelik taşıdığı aktarıldı.
 

Berna Laçin kimdir, kaç yaşında? Berna Laçin aslen nereli?


20 Ağustos 1970 İzmir doğumlu olan Berna Laçin, Karşıyaka'da dünyaya gelmiştir. Berna Laçin'in babası askeri bir pilottur. Berna Laçin eğitim hayatını da İzmir'de tamamladıktan sonra Yıldız Teknik Üniversitesi'nde okumak için İstanbul'a geldi. Mimarlık okuyan Berna Laçin, 1988 yılında İstanbul Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümünde girdi. 

Berna Laçin, 1990 yılından bu yana çeşitli dizi ve tiyatro oyunlarında oynadı. Berna Laçin ayrıca reklam filmlerinde de rol aldı.

BERNA LAÇİN TWİTTER ADRESİ! TIKLAYIN >>
 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"