comScore

Benzine zam mı geldi? Motorine zam mı geldi? (Benzin ve motorin fiyatları 2018

22 Mayıs 2018, Salı 11:34
Benzine zam mı geldi? Motorine zam mı geldi? (Benzin ve motorin fiyatları 2018

Benzin fiyatları ne oldu? Benzine zam geldi mii? Benzin ve motorin fiyatları ne kadar? Benzin ve motorine zam gelip gelmediğini merak eden araç sahipleri ve milyonlarca vatandaşlar için benzin zammı hakkındaki son dakika gelişmelerini derledik. 

FutbolArena - Benzine zam mı geldi? Benzine zam yapıldı? Benzin ve motorin fiyatları ne kadar oldu? Milyonlarca araç sahipleri son günlerde benzin zamlarıyla yakından ilgilenirken, son olarak benzin fiyatlarının ne kadar olduğunu merak edenler vatandaşlar internet ortamında Benzine zam mı geldi? Benzine zam mı geliyor? sorularına yanıt aramaya başladı. Benzine zam gelip gelmediğini ve ayrıca Benzin fiyatlarıyla birlikte motorin yeni fiyatlarını öğrenmek isteyenler için detaylar, Benzin zammı hakkında son dakika gelişmelerine haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 

Bezin ve motorin fiyatlarıyla ilgili olarak son olarak yaşanan gelişmede rafineri çıkış fiyatlarında bugünden itibaren benzinde litrede 25, motorinde ise 23 kuruşluk artış ihtiyacı, ÖTV düzenlemesiyle karşılandı. Peki ÖTV indirimi olmasaydı İstanbul'da benzin ve motorin fiyatları ne kadar olurdu? diye merak edenler için Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası ( EPGİS) verilerine göre, rafineri çıkış fiyatlarında bugünden itibaren motorin ve benzine zam ihtiyacında rafineri çıkış fiyatlarında bugünden itibaren motorinde litrede 23, benzinde ise 25 kuruşluk zam ihtiyacı, söz konusu ürünlerde ÖTV indirimiyle karşılanarak vatandaşa yansıtılmadı. 
Peki Benzin fiyatlarında yeni gelen zamların ardından vatandaşlar bundan etkilenecek mi? Benzin zamları ne kadar? Benzine zam geldi mi? Benzin ve motorin fiyatları ne oldu? ÖTV indirimiyle alakalı yeni gelişmelere haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. ÖTV indirimi olmasaydı İstanbul'da benzinin litre fiyatı 6.79 TL, motorin ise 6.25 TL olacaktı. Dolayısıyla 22 Mayıs'ta gece yarısından itibaren benzine 25 kuruş, motorine 23 kuruş ve Otogaz LPG'ye 9 kuruş zam yapıldı. Rafineri çıkış fiyatlarından kaynaklanan değişim ÖTV'den karşılanacak, pompa fiyatlarına yansımayacak. 


 

Motorinde aranan özellikler


Dizel motorları yüksek hızlı, orta hızlı ve düşük hızlı olarak yapılmaktadır. Yüksek hızlı dizeller binek taşıtlarında, orta hızlı dizeller yük taşıtlarında ve düşük hızlı dizeller ağır iş makinelerinde kullanılmaktadır. Bu motorlarda kullanılan motorinde bazı özellikler önemlidir.

Tüm Aktüel Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"