comScore

Benzine zam mı geldi? Benzin fiyatı ne kadar oldu? Motorin ve LGP'ye zam geldi mi? (Benzine zam geldi mi? Benzin fiyatları 2018)

14 Mayıs 2018, Pazartesi 21:02
Benzine zam mı geldi? Benzin fiyatı ne kadar oldu? Motorin ve LGP'ye zam geldi mi? (Benzine zam geldi mi? Benzin fiyatları 2018)

Benzine zam mı geldi? Benzin zamlarının ardından motorin ve LPG'ye de zam gelirken, araç sahipleri benzin zamları sonrasında benzin fiyatları, motorin fiyatları ve LGP fiyatlarını araştırmaya başladı. Peki benzine kadar zam geldi? Motorine ne kadar zam geldi? LGP'ye ne kadar zam geldi? Tüm bu soruların cevapları haberimizde. 

FutbolArena - Son dakika! Benzine zamı mı geldi? Benzin fiyatı ne kadar oldu? Benzin ve LPG zamları resmen açıklandı. Daha önce 14 Mayıs gecesinde duyurulması beklenen benzim ve LPG zamları resmen açıklandı. Benzin ve LPG'ye gelen zamların ardından insanlar Benzin, motorin ve LGP'nin yeni fiyatlarını merak etmeye başladı.


Benzin zammı 2018 Mayıs haberleri


Araç sahiplerinin merak ettiği "Benzine zam mı geldi? Benzin fiyatı ne kadar oldu? LPG ve motorine zam mı geldi? LPG ve Motorin fiyatları ne kadar oldu? sorularının cevapları haberimizde. 

Benzine zam mı geldi? diye merak edenler için Dünya Gazetesi son dakika haberi geçti. Buna göre benzin, motorin ve LGP'ye zam geldi. Dünya gazetesinde yer alan habere göre akaryakıt fiyatlarına bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere zam yapıldı Benzine 18, motorine 15 ve LPG'ye 12 kuruş zam yapıldı.
 

Motorin benzin farkı nelerdir?


Mazotun (motorin) molekül zinciri uzundur, benzinin ise molekül zinciri kısadır. Bu sebeple; Mazot, benzin gibi kolayca tutuşmaz. Benzinin yanması için küçücük bir kıvılcım yeterlidir (özellikle benzin buharı sebebiyle). Sıvı haldeki oda sıcaklığında bulunan mazot ise kibritle tutuşmaz. Mazotun tutuşması için yüksek sıcaklık ve/veya basınç gereklidir. Mazotun tutuşma sıcaklığı 400 oC'dir.


Mazot, benzinden daha yoğundur, bir litre mazot, bir litre benzinden daha ağır gelir. Bununla beraber mazot, sudan daha az yoğundur, yani sudan daha hafiftir. Bu nedenle mazot ve su karışımında su her zaman dibe çöker (Mazot filtrelerindeki gibi).

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"