comScore

Benzine zam gelecek mi? Benzinin litresi ne kadar oldu? 2018 Benzin zamları

08 Mayıs 2018, Salı 11:12
Benzine zam gelecek mi? Benzinin litresi ne kadar oldu? 2018 Benzin zamları

Benzine zam gelecek mi? Benzine neden zam geliyor? Akaryakıt fiyatlarında son durum nedir? Dolar ve Euro kurundaki artış nedeni ile benzin ve motorine yeniden zam gelmesi bekleniyor.

FutbolArena - Son yıllarda ülkemizde yükselen Dolar ve Euro kuru Benzin fiyatlarına da yansıdı. Vatandaşlar Dolar ve Euro kuruna bağlı olarak benzin zamlarından şikayetçi. Litresi 6 TL'yi geçen benzin ve motorine ne kadar zaman gelecek? Benzin ve motorin yıl sonuna kadar ne kadar zam görecek? Tüm bu sorularınızın cevap haberimizde.


Benzine zam gelecek mi? Benzine neden zam geliyor?


Dolar ve Euro kurlarına bağlı olarak son zamanlarda zam şampiyonu olan akaryakıt fiyatlarına her gün zam üstüne zam geliyor. Son olarak listesi 6 TL'yi geçen benzin ve motorine son günlerde yaşanan kur artışı nedeni ile yeniden zam gelmesi bekleniyor. 

Kısa süre öncesinde benzin ve motorin'e hükümetin ÖTV indirimi yapacağı konuşuluyordu. Geçtiğimiz günlerde canlı yayına katılan Maliye Bakanı Naci Ağbal ''Şu an itibari ile akaryakıt ürünlerinde ÖTV'nin aşağı çekilmesi yönünde bir çalışma yok'' demişti.
Doların 4,2 seviyelerine kadar yükselerek rekor kırdığı bu günlerde sene sonuna kadar akaryakıt fiyartlarının 7-8 TL bandına geleceği konuşuluyor.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"