comScore

Benzine zam geldi mi? Benzine zam mı geldi? Benzin fiyatları ne kadar oldu? Benzin zammı 2018 son dakika haberleri

10 Temmuz 2018, Salı 14:58
Benzine zam geldi mi? Benzine zam mı geldi? Benzin fiyatları ne kadar oldu? Benzin zammı 2018 son dakika haberleri

Benzin zamlarını merak edenler günlerdir benzin zamlarıyla ilgili son dakika gelişmeleri hakkında araştırma yapmaya başladı. Benzine zam geldi mi? Benzin fiyatları ne kadar oldu? Benzine zam mı geldi? Benzina zam gelecek mi? Tüm bu soruların yanıtları haberimizde. 

Benzine zam geldi mi? Benzine zam mı geliyor? Benzine zam gelip gelmediğini merak eden vatandaşlar için benzin ve gazyağlarıyla ilgili zamlar açıklandı. Peki benzine ne kadar zam geldi? Akaryakıt Birimi'nden öğrenilen bilgiye göre benzin zamları belli oldu. Bu gelişmenin ardından milyonlarca araç sahipleri benzin zamlarını merak ederek internet ortamında Benzine zam geldi mi? Benzine ne kadar zam geldi? Benzine zam mı geliyor? Benzine fiyatları ne kadar oldu? şeklinde araştırma yapmaya başladı. Benzin zamları 2018 yılına dair son gelişmeler haberimizin devamında. 


Benzin zammı 2018 son dakika haberleri


2018 yılına dair son dakika benzin zamlarını merak eden araç sahipleri için Star Kıbrıs'ın haberine göre benzin zamları belli oldu. BUna göre Akaryakıt Birimi'nden elde edilen bilgiye göre benzinin litre fiyatında 2 kuruş, gazyağı fiyatında ise 10 kuruş artış meydana gelirken, Euro dizelde herhangi bir değişiklik olmadı. “Kurşunsuz Benzin 98, 4.50 TL; Kurşunsuz Benzin 95, 4.32 TL; Euro Diesel 4.13 TL; Gazyağı 4.01 TL” olacağı iddia edildi. 


 

Benzin özellikleri nelerdir?


Düşük buharlaşma derecesi sebebiyle, çok kolay buharlaşır (uçucudur) ve küçük bir kıvılcım, benzin buharının alev almasına, patlamasına ve yangın çıkmasına sebep olabilir. Yasal zorunluluklara uyulmalıdır. Benzin oda sıcaklığında kolayca buharlaşabilmektedir, bu sebeple depolanırken kapalı ve güvenli bir kapta saklanmalıdır, hava alan bir kapta benzin zamanla kendiliğinden uçup bitecektir. Benzin, motorine (mazot) kıyasla, daha ince, daha az yağlı, çok daha uçucu (kolay buharlaşan), daha fazla enerjiye sahip, daha az kükürt bulunduran, egzoz gazında daha az partikül ve azot oksit (NOX)oluşturan, ve daha temiz bir yakıttır.
BENZİN MESAJLARI İÇİN TIKLAYIN>>>

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"