comScore

Benzine rekor zam geldi mi? Araç sahiplerine şok haber! (Benzin Fiyatları 20-21 Mart 2018)

20 Mart 2018, Salı 10:59
Benzine rekor zam geldi mi? Araç sahiplerine şok haber! (Benzin Fiyatları 20-21 Mart 2018)

Benzin fiyatlarında son durum ne oldu? Araç sahiplerine kötü haber geldi. Benzine zam geldi mi? Benzin fiyatlatı 20 Mart, 21 Mart'ta ne kadar olacak sorusunun yanıtı haberimizde.

Benzin fiyatları ne kadar olacak? Araç sahiplerinin beklediği kötü haber geldi. Benzine ne akdar zam yapılacak, benzin fiyatları ne olacak? İstanbul benzin fiyatları ve Ankara benzin fiyatları aynı mı olacak? Son dakika benzin fiyatları haberlerini takip edebilirsiniz.
 

21 Mart Çarşamba benzin fiyatı ne kadar olacak?


Araç sahiplerine benzin fiyatlarında kötü haber geldi. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası yaptığı açıklamada 21 Mart Çarşamba 2018 günü benzin fiyatlarına zam beklendiğini duyurdu. Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı: 

"21.03.2018 Çarşamba gününden geçerli olmak üzere Benzin grubunda 15 kuruş fiyat artışı beklenmektedir.Motorin grubunda fiyat değişikliği beklenmiyor."
 

21 Mart Çarşamba 2018 motorin fiyatlarına zam yapılacak mı?


Benzin fiyatlarına yapılması beklenen zammın ardından motorine de zam gelip gelmeyeceği merak ediliyordu. Motorin fiyatları ne kadar olacak, motorine zam geldi mi gibi soruların yanıtları da Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası'nın yaptığı açıklamada netleşti. Yapılan açıklamada motorin grubuna zam beklenmediği duyuruldu.

 

İstanbul benzin motorin fiyatları - Ankara benzin motorin fiyatları


20 Mart 2018 Çarşamba itibariyle Ankara'da benzinin litre fiyatı 5,68, motorinin fiyatı ise 5,14 TL. İstanbul'da benzinin bugünkü fiyatı Avrupa yakasında 5,63 TL iken Anadolu yakasında 5,66 TL'den satışa sunuluyor. İstanbul'da motorinin litre fiyatı Avrupa'da 5,09, Anadolu'da 5,11 TL.
 

Twitter'da Benzin 15 etiketi açıldı


Benzine yapılacam zam sonrası Twitter'da "Benzin 15" adında etiket açıldı ve Türkiye gündeminde 2. sırada yer aldı. Bazı kullanıcıların tweetleri:

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"