comScore

Benzine ÖTV indirimi gelecek mi? Hükümetten Benzin ve ÖTV indirimi açıklaması

02 Mayıs 2018, Çarşamba 12:13
Benzine ÖTV indirimi gelecek mi? Hükümetten Benzin ve ÖTV indirimi açıklaması

Akaryakıt indirimi geliyor mu? Benzin ve Motorin'e ÖTV indirim mi yapılıyor? Litresi 6 lirayı aşan Benzin ve Motorin'e ÖTV indirimi mi yapılacak? Maliye Bakanı Naci Ağbal, Akaryakıt indirimi hakkında konuştu. Naci Ağbal, akaryakıt ürünlerinde ÖTV indirim yapılmayacağını açıkladı.

FutbolArena - Dolar ve Euro kur atışı ile litresi 6 liradan satılmaya başlayan Benzin ve Motorin satışlarına bir süredir ÖTV indiriminin geleceği konuşuluyordu. Benzin ve Motorin'e ÖTV indirimi mi gelecek mi? Maliye bakanı Benzin ve Motorin'e yapılması planlanan ÖTV indirimi hakkında konuştu. 


Benzin ve Motorin'e ÖTV indirim gelecek mi?


Ülkemizde son yıllarda yaşanan Dolar ve Euro kur artışı neden ile sık sık zamlanan ve litresi son olarak 6 lirayı geçen ve sene sonuna kadar 8-9 lirayı bulacağı konuşulan Benzin ve Motorin'e bir süredir ÖTV indirimi yapılacağı konuşuluyordu.

Devletin Benzin ve Motorin'den aldığı vergilerde indirime giderek vatandaşın son zamanlarda kesesini zorlayan akaryakıt ücretlerinde bir nefes aldıracağı dedikoduları konuşuluyordu. Maliye bakanı bu dedikoduları yalanları ve Benzin ve Motorin'e ÖTV indirimi gidilmeyeceğini açıkladı.


İŞTE O AÇIKLAMA;

Canlı yayına katılan Maliye Bakanı Naci Ağbal ''Şu an itibari ile akaryakıt ürünlerinde ÖTV'nin aşağı çekilmesi yönünde bir çalışma yok'' dedi

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"