comScore

Benzin, motorin ve LPG'ye zam! Benzin neden zamlanıyor? (2018 Benzin ve motorin zamları)

15 Mayıs 2018, Salı 09:21
Benzin, motorin ve LPG'ye zam! Benzin neden zamlanıyor? (2018 Benzin ve motorin zamları)

Akaryakıt'a yeniden zam geldi. LPG, Benzin ve motorin litre fiyatı ne kadar oldu? Yapılan zamdan sonra benzin ve motorin litre fiyarları yeniden yükseldi. Benzin litre fiyatına 18 motorin litre fiyatına 16 kuruş zam geldi. İşte benzin ve motorin zammı hakkında tüm detaylar.

FutbolArena - Benzin ve motorine yeniden zam geldi. Son yıllarda Dolar ve Euro'da ki kur artışı benzin ve motorin fiyatlarına da yansıdı. Benzin ve motorin litre finatına yeniden zam geldi. Yapılan açıklamada benzin litre fiyatına18 kuruş, motorin litre fiyatına 16 kuruş zam yapıldığı açıklandı. Akaryakıt neden sürekli zamlanıyor? Benzin ve motorin zammı devam edecek mi? Öte yandan LGP'li araç sahiplerine de kötü haber. LPG'nin litre fiyatı 3.38 oldu. Benzin, motorin ve LGP zamları ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

Litresi 6 liranın üzerine çıkan benzin ve motorin'e yeniden zam gelir. Yapılan zamlardan sonra benzinin litre fiyatı 18 kuruş atarken dizel yakıtın litresine 16 kuruş zam geldi.
 

Benzin ve Motorin'e ÖTV indirim gelecek mi?


Ülkemizde son yıllarda yaşanan Dolar ve Euro kur artışı neden ile sık sık zamlanan ve litresi son olarak 6 lirayı geçen ve sene sonuna kadar 8-9 lirayı bulacağı konuşulan Benzin ve Motorin'e bir süredir ÖTV indirimi yapılacağı konuşuluyordu.
Devletin Benzin ve Motorin'den aldığı vergilerde indirime giderek vatandaşın son zamanlarda kesesini zorlayan akaryakıt ücretlerinde bir nefes aldıracağı dedikoduları konuşuluyordu. Maliye bakanı bu dedikoduları yalanları ve Benzin ve Motorin'e ÖTV indirimi gidilmeyeceğini açıkladı.İŞTE O AÇIKLAMA;

Canlı yayına katılan Maliye Bakanı Naci Ağbal ''Şu an itibari ile akaryakıt ürünlerinde ÖTV'nin aşağı çekilmesi yönünde bir çalışma yok'' dedi

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"