comScore

Benzin fiyatları ne kadar? Benzine ne kadar indirim geldi? Benzin pompa fiyatı indirimi ve benzin pompa fiyatları 2018

07 Kasım 2018, Çarşamba 13:30
Benzin fiyatları ne kadar? Benzine ne kadar indirim geldi? Benzin pompa fiyatı indirimi ve benzin pompa fiyatları 2018

Benzine indirim geldi mi? Benzin indirimi ne kadar? 2018 benzin indirimi sonrası benzin fiyatları ne kadar oldu? Son dakika benzin haberleri ve benzin fiyatlarıyla ilgili tüm gelişmelere haberimizin devamından ulaşabilirsiniz. 

FutbolArena - Benzine indirim geliyor. Benzin fiyatlarına geliyor. Benzin pompa fiyatlarına gelen indirimin ardından vatandaşlar sosyal medya da ve internet ortamında benzin fiyatlarını araştırmaya başladı. Son dakika benzine gelen indirim sonrasında benzin pompa fiyatlarını araştırmaya başladı. Peki benzin fiyatları ne kadar oldu? Benzin pompa fiyatları ne durumda? Benzin indirimi ne kadar Son dakika benzin haberleri ve son dakika benzin fiyat haberleri devamında!
 

Benzin fiyatları 2018 (Benzine ne kadar indirim oldu?)


Benzine bu gece yarısından itibaren 20 kuruş indirim geliyor. Benzin geçen hafta da 17 kuruş indirilmişti. Mayıs ayından bu yana akaryakıtta döviz kuru artışının etkisini vatandaşa yansıtmamak için eşel mobil sistemi uygulanmaya başlanmıştı. Bu sistemle kur artışı ÖTV'den karşılanıyordu. Eşel mobil uygulaması benzinde sona erdi. Motorinde de devletin ÖTV alacağının iki hafta içinde tamamlanması bekleniyor. Kasım sonu itibarıyla motorinde de 25 kuruşluk indirimin pompaya yansıtılacağı söyleniyor.


 

Benzinin özellikleri nelerdir?


Düşük buharlaşma derecesi sebebiyle, çok kolay buharlaşır (uçucudur) ve küçük bir kıvılcım, benzin buharının alev almasına, patlamasına ve yangın çıkmasına sebep olabilir. Yasal zorunluluklara uyulmalıdır. Benzin oda sıcaklığında kolayca buharlaşabilmektedir, bu sebeple depolanırken kapalı ve güvenli bir kapta saklanmalıdır, hava alan bir kapta benzin zamanla kendiliğinden uçup bitecektir.
 

Pompa nedir?


Pompa başka bir kaynaktan aldığı mekanik enerjiyi dönüştürerek sıkıştırılamayan akışkanlara hidrolik enerji olarak veren bir makinadır. Pompa tipi, pompanın birlikte kullanılacağı akışkan ve pompanın bağlanacağı tesisat olarak belirtebileceğimiz bu üç parametre eğer düzgün şekilde incelenmemişse muhtemelen ya sistem çalışmayacaktır ya da verimsiz çalışıp ciddi bir enerji tüketimi oluşacaktır.
SON DAKİKA BENZİN HABERLERİ

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"