comScore

Benfica Benfica

Portekiz'de yabancı hakem kararı!

27 Şubat 2021, Cumartesi 12:33
Portekiz'de yabancı hakem kararı!

Portekiz Ligi'nde gelecek sezondan itibaren yabancı hakem uygulamasına gidileceği ifade edildi.

FutbolArena Dış Haberler - Portekiz'de son haftalarda kulüplerin hakem kararlarına olan tepkilerinin ardından federasyonun harekete geçtiği belirtildi. A Bola'da yer alan habere göre Portekiz Futbol Federasyonu, gelecek sezondan itibaren maçları yönetmek için yabancı hakem getirme kararı aldı.

KULÜPLERDEN "YABANCI HAKEM" TALEBİ
Portekiz Ligi'nde son haftalarda yaşanan hakem tartışmalarının ardından Benfica, yabancı hakem uygulamasına geçilmesi konusunda çağrıda bulunmuştu. Portekiz Futbol Federasyonu'nun konuyla ilgili görüşmeler yaptığı ve gelecek sezondan itibaren yabancı hakem uygulamasına geçme kararı aldığı belirtildi.

Benfica başkanı Vieira, maç sonu yaptığı açıklamada ise şu ifadeleri kullandı: 

Herkes Dragao;'da neler olduğunu gördü. Söz konusu Porto ve Benfica ise neden yabancı hakemler yönetmiyor? Bunun güvenle alakası yok. Şüphe var. Şüpheyi ortadan kaldırmak için yabancı hakem gerkiyor. Ben yıllardır futbol içindeyim ve neler olduğunu biliyorum. Eğer yabancı hakemler yönetirse, hata olsa bile insanlar bunu hata olarak görecek. Aksi takdirde akıllarda yine şüpheler olacak. 

Hakemlerin Dragao Stadı'nda etkilendiğini söyleyen Vieira, "Hakemler bu sahada maç yönetirken etkileniyor ve çekiniyor. Tehdit altındalar. Hatta ben de Dragao'ya giderken çevik kuvvet eşliğinde gitmem gerekecek gibi görünüyor." dedi.

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!