comScore

Belçika Ligi'nde tescil kararında geri adım atıldı

27 Nisan 2020, Pazartesi 21:48
Belçika Ligi'nde tescil kararında geri adım atıldı

Belçika'da liglerin daha önce tescil edeceği yönünde karar alınacağı duyurulmasına rağmen kulüplerin katılacağı oylama 4 Mayıs'a ertelendi. Belçika Lig yönetimi beklemeye geçti. 

FutbolArena Dış Haberler - Belçika daha önce liglerin tescil edileceğine yönelik karar almayı planlamasına rağmen son yaşanan gelişmelerin ardından 4 Mayıs'a kadar rafa kaldırıldı. 

Kulüplerün 2019/20 sezonu ligin kaderine dair katılacağı oylama 4 Mayıs'a kadar ertelendi. Belçika basınındaki haberlere göre, oylamanın ertelemesi ligin hala oynanmasının mümkün olacağı anlamına geliyor. Daha önce Club Brugge'un şampiyon ilan edileceğine dair karar çıktığı iddia edilmişti. Ancak koronavirüs vakalarına karşılık karantina önlemlerinin hafifletilip hafifletilmeyeceği beklenecek. Bu sebeple oylama 4 Mayıs'a ertelendi. 
 

Süper Lig tamamlanacak mı?


Öte yandan Türkiye'de liglerin geleceği konusunda geçtiğimiz günlerde Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, toplantının açılış konuşmasında birlik ve beraberlik içinde güzel şeyler başaracaklarını belirterek, "Bugün değerli kulüp başkanlarımız ile bir aradayız. Bu süreçte defaten hem TFF başkanı ile yöneticileri, hem de Kulüpler Birliği Vakfı başkanımız ile görüşüyoruz. Ortak gayeye hizmet eden görüşmeler yapıyoruz. Kulüp başkanlarımızın bu görüşmeye dahil olması bizler için mutluluk verici" dedi.

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!