comScore

Belarus'ta üç kulüpte Koronavirüs vakası!

14 Mayıs 2020, Perşembe 21:34
Belarus'ta üç kulüpte Koronavirüs vakası!

Belarus karıştı! Üç kulüpte Koronavirüs vakaları ortaya çıktı. 

FutbolArena Dış Haberler - Avrupa'da devam eden tek kulüp olan Belarus'ta üç kulüpte Koronavirüs vakaları tespit edildi. Son olarak Isloch Minsk'te iki Koronavirüs vakası olduğu ve futbolcular arasında da test sonucu pozitif çıkanlar olduğu duyuruldu. 

Daha önce Energetik BGU Minsk ve Torpedo kulüplerinde Koronavirüs vakaları olduğu tespit edilmişti. Ancak kulüp yetkilileri şu ana kadar gidişatla alakalı bir açıklama yapmadı. Geçtiğimiz günlerde ise FC Minsk kulübü ise Koronavirüs şüphesi nedeniyle antrenmanları askıya alınmıştı. 
1. LİG'DE GOMEL - ARSENAL MAÇI ERTELENDİ

Belarus'ta Süper Lig dışında 1. ligde de Koronavirüs şüpheleri çıkmaya devam ediyor. Alt ligde Gomel ile Arsenal Dzyarzh arasındaki müsabaka Futbol Federasyonu tarafından ileri bir tarihe ertelendi. 

TEST SONUÇLARI NEGATİF ÇIKAN RUHR'DAN AÇIKLAMA: "FEDERASYON YÖNLENDİRİLİYOR"

Koronavirüs testlerinin negatif çıktığı Rukhr Brest kulübü Sportif Direktörü Sergei ise yaptığı açıklamada, "Şu ana kadar şükürler olsun bizde ciddi bir şey yok. Ancak test sonuçları pozitif çıkan kulüpler var. Dünya Sağlık Örgütü ligin ertelenmesini önerdi. Biz verilecek her türlü karara saygılıyız. Federasyon bu konuda zaten tek başına karar veremez ve federasyonun daha yüksek kesimlerdeki insanlar tarafından yönlendirildiğini düşünüyorum. Eğer bu ortamda devam kararı çıkarsa artık resmen böyle düşünmeye başlayacağım." ifadelerini kullandı. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"