comScore

Belarus'ta şike operasyonu! 15 futbolcunun ismi açıklandı

16 Ocak 2020, Perşembe 20:24
Belarus'ta şike operasyonu! 15 futbolcunun ismi açıklandı

Belarus futbolunda yürütülen şike operasyonunda ağır cezalar verildi. Federasyondan yapılan açıklamada, mahkemenin verdiği ceza ile sportif cezalar arasında farklar olacağı duyuruldu. 

FutbolArena Dış Haberler - Belarus futbolunda dev şike operasyonu! 2017/18 sezonuna dair yürütülen şike davasında 2018'de futbolu bırakan eski futbolcu Suchkov ile aktif futbol hayatına devam eden Valery Belyavskiy'nin ömür boyu futboldan men edildiğini duyurdu. Dava sonucunda her iki isim 2017/18 sezonunda rakip oyunculara rüşvet vererek manipüle etmekten suçlu bulundu. 
Belarus Futbol Federasyonu resmi internet sitesinden aynı dönemde şikeye karışan 15 futbolcuyla ilgili yaptırımların disiplin komitesi tarafından gerekli incelemeler sonucunda daha sonra açıklanacağı duyuruldu. 15 kişilik yayınlanan listede bazı oyuncular 3 yıl ceza alırken, manipüle edilen maçların tam listesi ve tüm futbolcularla ilgili nihai karar önümüzdeki günlerde verilecek. 
Belarus Federasyon Başkanı Vladimir Bananov, "Futbol sahasında adil olmayan hiçbir şeyi kabul etmiyoruz. Bu nedenle bizim sportif cezalarımız, bazı zamanlarda mahkemenin verdiği cezadan daha ağır olacaktır. Yasadışı eylemlere karışan futbolcularla ilgili cezaları mahkeme zaten açıkladı. Sorumluluktan kesinlikle kaçmıyoruz ve dediğim gibi yaptırımlarımız daha ağır olacak." diye konuştu. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)