comScore

Belarus'ta maçlar seyircili taraftar sayısı düştü

21 Mart 2020, Cumartesi 23:00
Belarus'ta maçlar seyircili taraftar sayısı düştü

Avrupa'da şu anda maçların seyircili oynandığı tek ülke olan Belarus'ta, yeni sezon başladı. Taraftar sayısı ise geçtiğimiz sezona göre %51 oranda düşüş yaşadı. 

FutbolArena Dış Haberler - Belarus'ta ligler başladı. Koronavirüs salgınına rağmen Belarus Futbol Federasyonu maçların seyircili oynanacağını açıklamasına rağmen geçtiğimiz sezona oranla taraftar sayısı ciddi anlamda düştü. 

Tedirgin Belarus haklı, ülkedeki Koronavirüs vakasının artmasından dolayı Federasyonun seyircili kararına rağmen evde kalmayı tercih etti. Energetyk - BATE Borisov arasında oynanan açılış maçını sadece 730 taraftar izlerken, Shakhtar-Torpedo karşılaşmasında 1.453, Dinamo Minsk-Ruh Brest maçında 1.843, Dinamo Brest-Smolevich maçında ise 3.648 taraftar yer aldı. 
%51 ORANINDA DÜŞTÜ

Belarus Ligi'nde geçtiğimiz sezona oranla taraftar sayısı %51 oranında düşüş yaşadı. Avrupa'da şu anda maçların seyircili oynandığı tek ülke olan Belarus'ta, Futbol Federasyonu Başkanı Bazanov, "Ligleri ertelemek için bir sebep yok. Ülkemizde OHAL ilan edilmedi. Gelişmeleri yakından takip ediyor ve Bakanlık çerçevesinde tüm uyarıları dikkate alıyoruz." demişti. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"