comScore

Belarus Ligi'nde pozitif Koronavirüs vakaları! Maç ertelendi

23 Mayıs 2020, Cumartesi 22:08
Belarus Ligi'nde pozitif Koronavirüs vakaları! Maç ertelendi

Belarus Futbol Federasyonu, Isloch ve FC Minsk takımlarında pozitif Koronavirüs vakalarına rağmen liglerin ertelenmemesi yönünde politika izleme kararı aldı.  

FutbolArena Dış Haberler - Koronavirüs salgını boyunca Avrupa'da ertelenmeyen tek lig olan Belarus'ta, resmi olarak açıklanan FK Minsk takımında Koronavirüs vakaları belirlendi,. FK Minsk kulübünde Koronavirüs testleri pozitif çıkan futbolcuların olduğu açıklanmasının ardından federasyon, Minsk'in maçlarını erteledi. 

Bundesliga başlamadan önce Belarus Ligi uzun süredir liglerin ertelenmemesi hususunda tartışma konusu olurken, Futbol Federasyonu Başkanı Bazhanov ülkede olağanüstü hal ilan edilmediği sürece liglerin ertelenmeyeceğini açıkladı. 
Daha önce Torpedo, Energetik Minsk takımlarında Koronavirüs vakaları olduğu iddia edilmesine rağmen kulüpler tarafından açıklama yapılmadı ve test sonuçları negatif olarak duyuruldu. Öte yandan Belarus basınındaki haberlere göre personel, teknik heyet ve takımda Isloch kulübünde vaka sayısınn 4'e ulaştığı iddia edilmesine rağmen, son 2 maçını kaybeden Isloch'un maçları oynanmaya devam ediyor. 

Belarus Futbol Federasyonu ise liglerin ertelenmeyeceğini duyururken, kulüplere koronavirüs hastalığından korunmak adına bildiri gönderdi. Söz konusu bildirideki bazı maddeler şu şekilde:

"Kalabalık yerlerde mümkün olduğunca az durun."
"Sosyal mesafeye dikkat etdin."
"Koruyucu ekipmanlar kullanın."
"Basın mensuplarıyla hiçbir şekilde yakınlaşmayın. Röportajlar online yoluyla yapılacak."

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"