comScore

Belarus karıştı! Taraftar boykotta! Koronavirüs vakası arttı

02 Nisan 2020, Perşembe 21:06
Belarus karıştı! Taraftar boykotta! Koronavirüs vakası arttı

Belarus Futbol Federasyonu Başkanı Bazanov liglerin devam etmesiyle ilgili yeni bir açıklama yaparken, maçların oynanma kararını boykot eden taraftar sayıları günden güne artıyor. 

FutbolArena Dış Haberler - Avrupa'da şu anda ligi devam eden tek ülke olan Belarus'ta taraftarlar, bu kararı boykot etmeye devam ediyor. Toplam 6 kulübün taraftarları maçların oynanmasını boykot ederek, stadyumlara gitmeme kararı aldı. Öte yandan Belarus'ta Koroanvirüs vakası 215'e çıkarken, Federasyon Kadınlar Ligi ve Gençler Ligi maçlarını erteledi. Premier Lig ise devam ediyor. 

Belarus Futbol Federasyonu Başkanı Bazanov yaptığı açıklamada: "Kritik bir durum yok. Bu yüzden ligin oynanmasına devam ediyoruz. Stadyumlarda gereken tedbirler alınıyor ve insanlar buna dikkat ediyor. Kimse bize baskmıyor. Ne UEFA, ne FIFA! Kararı veriyoruz! Ligin tamamını oynayacağımızı söylemiyoruz tabi. Yani herhangi bir kritik durum oluşursa, o zaman ligi durduracağız." 

6 KULÜBÜN TARAFTARI BOYKOT EDİYOR

Öte yandan Belarus'ta 6 kulübün taraftarı liglerin oynanmasını boykot etti. İnsan sağlığını tehdit edildiği vurgulanan bu kararı protesto eden taraftarlar, stadyumlara gitmeme kararı aldı. FC Minsk, Dinamo Brest, BATE Borisov, Shakhtar Soligorsk, Neman Grodno ve Vitebsk kulübü taraftarları birbirlerine destek olarak boykot kararlarını duyurdu. 

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da!

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)