comScore

Beitar Jerusalem adını Beitar Trump Jerusalem yapacak!

13 Mayıs 2018, Pazar 18:22
Beitar Jerusalem adını Beitar Trump Jerusalem yapacak!

İsrail'in futbol kulüplerinden Beitar Jerusalem yönetimi ABD Başkanı Donald Trump'u pnurlandırmak için takım ismine Trump'ı ekleme kararı aldı.

FutbolArena Dış Haberler - İsrail takımlarından Beitar Jerusalem'de kulüp yöneticileri önemli bir kararı aldı. İsrail futbol takımı Beitar Jerusalem'daki yetkililer ABD Başkanı Donald Trump'ın adını Amerikan Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımak için Donald Trump'ın soyadını takım ismine taşıma kararı aldı.

Kulübün başkanı Eli Tabib ve İcra Müdürü Eli Ohana, kulübün adının artık Beitar Trump Jerusalem olarak anılacağını söyledi.
 

Beitar Jerusalem'in Donald Trump ile olan ilişkisi


Eli Tabib yaptığı açıklamada, "70 yıl boyunca, Kudüs, uluslararası bir tanınma bekliyordu. Başkan Donald Trump, cesur bir hamleyle Kudüs'ü İsrail'in ebedi başkenti olarak kabul etti. Cumhurbaşkanı Trump, İsrail halkına esaretini ve gerçek sevgisini gösterdi. Diğer ülkeler, Kudüs'e haklı statü verme konusunda liderliğini sürdürüyor" dedi.
Açıklamanın devamında ise, "Şehrin en tanınmış simgelerinden biri olan Beitar Jerusalem futbol kulübünü cumhurbaşkanına sevgi ve desteğimizle onur vermekten mutluluk duyuyoruz" denildi.

FEDERASYONDAN ONAY GELMEDİ 

Beitar'ın kulübün adını resmi olarak değiştirmeye açıklamasına karşın İsrail Futbol Federasyonu'nda henüz onay gelmedi. Donald Trump, 2008'de İsrail'de tescilli bir ticari marka satın almıştı. Donald Trump'un bu firmayı takım ismine eklemeyi önereceği de dillendiriliyor.

İsrail ve İngiliz basınında çıkan haberlere göre Beitar Jerusalem'in bu duruma mecbur kaldığı iddia İddialara göre, kulüp finansal açıdan çok zor durumda olduğu için bu kararı alma gereği hissetti. Kulüp son zamanlarda arazilerini satmış ve finansal yapıyı düzeltmekte zorluk çekiyordu.

Dünyadan Futbol Haberleri FutbolArena'da

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"