comScore

beIN Sports'a sitem: "Hoş bir tutum değil" (Ersin Düzen TRT Spor)

26 Ağustos 2019, Pazartesi 02:31
beIN Sports'a sitem:

TRT Spor'da Ersin Düzen, yayıncı kuruluş beIN Sports'un maç özetleri için geçen sezonki ücretin iki katı fazlasını istediğini ve bunun hoş bir yaklaşım olmadığını söyledi. 

FutbolArena - Yayıncı kuruluşa sitem! TRT Spor'da Ersin Düzen, Süper Lig maç özetleri konusunda yayıncı kuruluş beIN Sports'un geçen sezonki fiyatın iki katı fazlasını istediğini söyledi. TRT'nin maç özetleri konusunda yayıncı kuruluşla yaklaşık 1.5 2 aydır görüştüğünü söyleyen Ersin Düzen, istenilen ücretin geçen sezona oranla iki katı fazlasına evet denmesinin zor olduğunu söyledi. 

ERSİN DÜZEN'İN CANLI YAYINDAKİ AÇIKLAMALARI
"beIN Sports, yıllık ödenen ücretler konusunda TFF ve kulüplerden indirim talep etti. İndirim talebi kabul görüldü. Ancak yayıncı kuruluş beIN Sports, maç özetleriyle ilgili olarak geçen sezondan iki kat fazla ücret istiyor. Yayıncı kuruluş kendi menfaatleri doğrultusunda TFF ve kulüplerden indirim talep ederken, maç özetleri konusunda ise geçen sezonki ücretin iki katı fazlasını istiyor. Bu hoş bir yaklaşım değil."

YAYINCI KURULUŞ İLE YAPILAN ANLAŞMA

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir yaptığı açıklamada, "Türk futbolunun markalaşması sonucunda hem onlar çok kazanacak hem de biz futbol ailesi daha çok kazanacağız. Altyapıya önem vereceğiz. Altyapıdan yeni sporcular yetiştireceğiz. Bu da inşallah Türk Milli takımına katkı sağlayacak. beIN Sports ile ilişkilerimiz artarak devam edecektir. Ülkemize ve Türk futboluna hayırlı olsun." diye konuştu. 

Yayıncı kuruluş CEO'su Yousef Al-Obaidly yaptığı açıklamada, "Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman'a da teşekkür ediyoruz. Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ'a da katkıları için teşekkür ediyoruz. Son 2 ayda önemli görüşmelerimiz oldu. Bu anlaşma TFF ve beIN Sports'un uzun yıllar birlikte çalışmaya devam edeceğini ortaya koyuyor. Daha da uzun süre kalmak istiyoruz. Aynı zamanda böyle bir futbol ligini sadece Türkiye'de değil, yurt dışında da yayınlayacağımız için çok mutluyuz. Bu stratejik ilişkiyi dünya üzerinde birçok ülkede yaygınlaştırarak devam ettirmek istiyoruz." ifadelerini kullandı. 

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!