comScore

beIN Sports yayıncı krizi çözüldü! TFF Başkanı Nihat Özdemir'in açıklaması

02 Ağustos 2019, Cuma 18:28
beIN Sports yayıncı krizi çözüldü! TFF Başkanı Nihat Özdemir'in açıklaması

Süper Lig'de yayıncı krizi çözüldü. TFF, kulüpler ve yayıncı kuruluş anlaşmaya vardı. Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir resmen açıkladı. 

FutbolArena - Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, yayıncı kuruluş beIN Sports ile yapılan anlaşmanın ardından açıklamalarda bulundu. 

Futbolda yayın krizi çözülürken, Süper Lig maç yayınları için TFF, kulüpler ve yayıncı kuruluş anlaşmaya vardı. 
Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir yaptığı açıklamada, "Türk futbolunun markalaşması sonucunda hem onlar çok kazanacak hem de biz futbol ailesi daha çok kazanacağız. Altyapıya önem vereceğiz. Altyapıdan yeni sporcular yetiştireceğiz. Bu da inşallah Türk Milli takımına katkı sağlayacak. beIN Sports ile ilişkilerimiz artarak devam edecektir. Ülkemize ve Türk futboluna hayırlı olsun." diye konuştu. 

Yayıncı kuruluş CEO'su Yousef Al-Obaidly yaptığı açıklamada, "Kulüpler Birliği Başkanı Fikret Orman'a da teşekkür ediyoruz. Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ'a da katkıları için teşekkür ediyoruz. Son 2 ayda önemli görüşmelerimiz oldu. Bu anlaşma TFF ve beIN Sports'un uzun yıllar birlikte çalışmaya devam edeceğini ortaya koyuyor. Daha da uzun süre kalmak istiyoruz. Aynı zamanda böyle bir futbol ligini sadece Türkiye'de değil, yurt dışında da yayınlayacağımız için çok mutluyuz. Bu stratejik ilişkiyi dünya üzerinde birçok ülkede yaygınlaştırarak devam ettirmek istiyoruz. 
 

Süper Lig ne zaman başlayacak? (Süper Lig 2019-2020 yeni sezon başlama tarihi)


Spor Toto Süper Lig'de 2019-2020 sezonun başlamasına sayılı günler kaldı. Süper Lig'de yeni sezon planlamasıyla ilgili TFF'den yapılan açıklamada, "2019-2020 Süper Lig Cemil Usta Sezonu, TFF 1. Lig, TFF 2. Lig ve TFF 3. Lig sezon planlamaları açıklandı. Planlamaya göre; Süper Lig Cemil Usta Sezonu 16, 17, 18 ve 19 Ağustos 2019 tarihlerinde oynanacak maçlarla başlayacak. İlk yarı 30 Aralık 2019'da sona ererken, ikinci yarı 17, 18, 19 ve 20 Ocak 2020 tarihlerinde oynanacak maçlar ile başlayacak. Süper Lig'de sezon 17 Mayıs 2020 tarihinde sona erecek." ifadeleri kullanıldı. 

Son dakika Süper Lig Haberleri FutbolArena'da!

ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!