comScore

beIN Sports Türk futbolundan çekiliyor mu? (beIN Sports maçları yayınlayacak mı?)

12 Haziran 2019, Çarşamba 20:11
beIN Sports Türk futbolundan çekiliyor mu? (beIN Sports maçları yayınlayacak mı?)

Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk'tan flaş beIN Sports iddiası gündemi sarstı. beIN Sports çekliyor mu? beIN Sports Türk futbolundan ayrılıyor mu? Detaylar haberimizde.

FutbolArena - Konyaspor Başkanı Hilmi Kulluk, beIN Sports hakkında sürpriz açıklamalar yaptı. Tek aday olarak girdiği genel kurulda tekrar başkan seçilen Hilmi Kulluk, "Şu an yayıncı kuruluş çıkmak istiyor." açıklamasıyla gündeme bomba gibi düştü. beIN Sports çekiliyor mu? beIN Sports bırakyor mu? soruları ise internet ortamında araştırılmaya başlandı.


beIN Sports çekiliyor mu? (beIN Sports Süper Lig maçlarını yayınlayacak mı?)


Konyaspor'de gerçekleştirilen seçimlie genel kurulda yeniden başkan seçilen Hilmi Kulluk, "Kulüpler Birliğinden gelen yazıda 18 Haziran'da toplantı var deniliyor. Toplantının gündemi yayıncı kuruluşun ödeme talebini görüşmek üzere. Şu an yayıncı kuruluş çıkmak istiyor. Federasyona diyor ki, ben satış yapamıyorum zarar ediyorum" dedi.

KONYASPOR'DAN BEİN SPORTS AÇIKLAMASI:
Başkanımız Hilmi Kulluk'un Olağanüstü Genel Kurulda delegelerimize hitaben yaptığı konuşma sırasında yayıncı kuruluşla ilgili sarf ettiği sözler farklı bir mecraya çekilmiştir. Konuyla ilgili Başkanımızın yaptığı açıklama şöyledir:

“Bugün gerçekleştirdiğimiz Olağanüstü Genel Kurul'da delegelerimize teşekkür konuşması yaptığım sırada tahmini bütçe üzerine sorulan bir soru üzerine Beinsports'un en büyük gelir kalemimiz olduğunu, ancak yayıncı kuruluşun kulüplere taahhüdünü ‘ödememe talebi' ile karşı karşıya kaldığımızı, bu nedenle Kulüpler Birliği'nin bu gündemle başkanları toplantıya davet ettiğini ifade ettim. Konuşmamda harfi harfine söylediğim ve çarpıtılan cümlem aynen şöyledir. “Belki öyle bir gün gelecek ki bu gelirler de gelmeyecek. İş daha da kötüye gidecek. Bizim buradaki en büyük gelirimiz Digitürk şimdi o bile bakın ben BURADAN ÇIKARIM BELKİ diyor.”

Kamuoyunda yer aldığı gibi Beinsports Türk futbolundan çıkmak istiyor şeklinde bir beyanım yoktur. Sadece bizim değil, diğer 18 kulübün en büyük gelir kaynağı olan Beinsports'un mevcut durum göz önüne alındığında böyle bir ihtimali düşünebileceğini ifade ettim. Dolayısıyla genel kurulumuzda Beinsports grubunun bu talebiyle ilgili gerçekleşecek olan Kulüpler Birliği toplantısından bahsettim. Basına yansıyan tartışmaları takip ediyorum ancak meselenin özü budur. Söylediklerim ortadadır. Konunun medyada yer aldığı şekilde tartışılması bu konuyu farklı bir şekilde yansıtanların sorunudur.”

DİGİTÜRK'TEN KONU HAKKINDA AÇIKLAMA GELDİ:


 

beIN Sports canlı şifresiz İZLE (beIN Sports nasıl izlenir?)


Digitürk platformunda yer alan beIN Sports ve S Sport kanallarını izleyebilmek için Digitürk abonesi olmak gerekiyor. Şifreli olarak yayınlanan maçları canlı şifresiz izlemek için spor paketi satın alınıyor. Ayrıca Digitürk abonesi olmayanlar internet üzerinden Digiplay veya beIN Connect siteleri üzerinden istedikleri ligi yıllık veya istedikleri maçı tek maç olarak satın alıp izleyebilirler. 
 

beIN SPORTS CANLI İZLE 

FutbolArena Transfer Arenası (23 Ağustos 2019)


Canlı iddaa sonuçları için tıklayın.