comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'tan toplu imza töreni

02 Eylül 2016, Cuma 14:34
Beşiktaş'tan toplu imza töreni

Beşiktaş, transfer döneminde kadrosuna kattığı 8 futbolcu için toplu imza töreni düzenlendi.

FutbolArena - Süper Lig'İn son şampiyonu Beşiktaş, kadrosuna kattığı 8 futbolcu için Vodafone Arena'da imza töreni düzenledi.

İmza töreninde yeni transferler Vincent Aboubakar, Utku Yuvakuran, Caner Erkin, Atınç Nukan, Adriano, Talisca, Gökhan İnler, Fabri yer aldı.
İlk olarak konuşan Beşiktaş Başkanı Fikret Orman açıklamalarda bulundu.

Fikret Orman, zor bir dönem geçirdiklerini yeni transferlerin hayırlı olmasını dileyerek sözün artık futbolcularda olduğunu söyledi.

FİKRET ORMAN'IN İMZA TÖRENİNDEKİ AÇIKLAMALARI

Aboubakar


"Aboubakar bu yıl kiralık. Fakat kendisiyle ve kulübü Porto ile 4 yıllık anlaştık. Bu sene FFP yüzünden olmadı. Kendisi Beşiktaş'a ailesine yakışan pırlanta gibi biri" 

Utku Yuvakuran

Utku çok genç bir kardeşimiz. Scout ekibiyle yaptığımız çalışmaların bir ürünü. Uzun yıllar kalemizi koruyacak şekilde yetiştireceğiz kendisini.

Oğuzhan Aydoğan

"Oğuzhan da tıpkı Utku gibi scout ekibimizin çalışmalarından yaptığımız bir transfer. Gelecek yıllarda Beşiktaş'a daha çok katkı sağlayacaktır."

Gökhan İnler

"Gökhan İnler iyi bir Beşiktaşlı. Daha önce de transfer etmek istiyorduk ancak kısmet bugüneymiş"

Caner Erkin

"Caner Erkin'i de daha önce almak istedik. Satın alma opsiyonu bizde. Umarım futbolu Beşiktaş'ta bırakır. Caner Erkin'e siyah beyaz çok yakıştı!

Atınç Nukan

"Atınç Nukan buradan giderken gönülsüz gitmişti. Onu da tekrar takıma kazandırdığımız için mutluyum. Atınç'a giderken sen geri döneceksin demiştim. Giderken üzgündü ama şimdi yüzü gülüyor.

Fabri

"Fabri karakteri sağlam bir kalecimiz. Beşiktaş'a önemli işler yapmasını bekliyoruz."

Talisca

"Talisca, Beşiktaş'a çok katkı sağlayacak, büyük bir yıldız. Özellikle Benfica'ya karşı iyi oynar diye düşünüyorum."

Fikret Orman, Gökhan Gönül ve Caner Erkin ile ilgili de konuştu.

Başarılı yönetici, "Biz milli takımın sağ bek ve sol bekini transfer ettik. Bu transferler taraftarlık nezdinde gerçekleşmedi. Başka sebep yok. İki yıldız oyuncuyu da bu sebeple kullanamazsınız zaten" dedi."TÜRK MİLLETİ BUNA ALIŞMALI"

Caner Erkin bu sırada kendisine yöneltilen soruya cevap vererek, "Beşiktaş taraftarı çok sahiplendi beni. Ben de burada olmaktan çok mutluyum. Elimden gelenin fazlasını yapacağım onlar için. Avrupada büyük takımlar birbirinden oyuncu alıyorlar,Türk milleti buna alışmalı" ifadelerini kullandı.

"KALBİMDE HEP BEŞİKTAŞ VARDI"

Beşiktaş bir diğer yeni transferi Gökhan İnler ise daha önce de Beşiktaş'ın kendisiyle ilgilendiği söyledi. İnler, "Benim kalbimde hep Beşiktaş vardı. Başkana ve hocamıza çok teşekkür ederim. Onlar olmadan bu transfer gerçekleşmezdi. O zamanlar üzülmüştüm ama şimdi buradayım. Bu kulüp için elimden geleni yapacağım" dedi.

"GOL İÇİN RAKAM VEREMEM"

Beşiktaş'ın yeni golcüsü Aboubakar ise gol sayısı veremeyeceğini belirtti. Golcü futbolcu, "Gol sayısı veremem futbol tenis gibi bireysel bir spor değil. En iyisini yapmaya çalışacağımGomez'in burada sergilemiş olduğu performans üzerimde olumsuz bir baskı yaratmıyor" dedi.

"GERİ DÖNDÜĞÜM İÇİN MUTLUYUM"

Atınç Nukan şampiyonluk duygusunu yaşamak istediğini belirterek, "Geri döndüğüm için çok mutluyum. Bu sezon Şampiyonlar Ligi'nde de mücadele edeceğiz. Kendime çok şey kattığımı düşünüyorum. Almanya ve Türkiye arasında elbette farklar var. Onlar daha sistematik yaşıyor ve bu futbola da yansıyor. Oradan kendime kattığım şeyleri artı olarak göstermek istiyorum" ifadelerini kullandı.

"KOMPLE BİR KALECİ DEĞİLİM"

Deportivo'dan transfer edilen Fabri ise, "Komple bir kaleci olduğumu söyleyebilirim. Elbette mükemmel değilim ancak çalışarak her yönden iyi olmak için uğraşıyorum" diye konuştu.

"HEDEFLER İÇİN BURDAYIM"

Benfica'dan kiralık olarak transfer edilen Talisca ise hedeflere vurgu yaptı. Yıldız oyuncu, "Beşiktaş'ta bulunduğum için çok mutluyum. Yeni takım arkadaşlarımla bütün hedefleri yerine getirmek için çalışacağız" şeklinde konuştu

FutbolArena haber turu (22 Mart 2019)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.