comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'tan 'Kaptanlık Tartışması' haberlerine yalanlama

09 Şubat 2017, Perşembe 12:00
Beşiktaş'tan 'Kaptanlık Tartışması' haberlerine yalanlama

Beşiktaş kulübü basında yer alan kaptanlık tartışmaları haberine açıklama getirdi.

FutbolArena - Beşiktaş yönetimi kulübün resmi insternet sitesinden yaptığı açıklamada basında yer alan Oğuzhan Özkayup'un kaptanlık pazubandının alınması haberlerine yalanlama getirdi.


Beşiktaş resmi sitesinden yapılan açıklama


Bugün bazı basın kuruluşlarında, isim verilmeden yöneticilerimize atfen 'Kaptanlığı Kaldıramadı', 'Kaptanlık Tartışması' gibi başlıklarla haberler yapıldığı görülmüştür. 

Yönetim Kurulu Üyelerimizin sohbetlerde bu ifadelerde bulunduğu iddiası asılsızdır ve yapılan haberler gerçekleri yansıtmamaktadır.
Şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerlediğimiz süreçte, Yönetimimiz ve taraftarımızın her zaman güvendiği kaptanımız Oğuzhan Özyakup ile ilgili çıkan haberlere camiamızın itibar etmemesini önemle rica ederiz.

Saygılarımızla,

Beşiktaş JK

Beşiktaş yönetiminin bu sabah yalanladığı basında yer alan Oğuzhan Özyakup'a yönelik kaptanlık tartışmalarının yer aldığı o haber;


Oğuzhan Özkayup'a kaptanlık şoku!


Beşiktaş yönetimindeki bazı yöneticiler Başkan Fikret Orman'a derbide tavırları nedeni ile Oğuzhan Özyakup'tan kaptanlık bandının alınmasını istedi.

Habertürk Gazetesinde yer alan habere göre Beşiktaş'lı bazı yöneticilerin Oğuzhan Özkayup'un Fenerbahçe derbisinde özellikle Robin van Persie ile girdiği ikili münaşakadar hoşnut değil.

Beşiktaş'ta olaylı derbinin ardından yapılan sohbetti bazı yöneticiler Oğuzhan'dan kaptanlığın alınmasını istedi. Ancak Başkan Fikret Orman, "kaptanlığı başkasına verirsek çocuğu bitiririz" diyerek Oğuzhan'a sahip çıktı.

''OĞUZHAN KAPTANLIĞI KALDIRAMADI''

Beşiktaş'lı yöneticilerin Başkan Fikret Orman'a “Tamam, Van Persie oyuncularımızı tahrik etti ama bu tuzağa düşmemeleri gerekirdi, özellikle de Oğuzhan'ın... Takımı sakinleştirmesi gerekirken kendisine hakim olamadı. Yeteneğine lafımız yok, belki de çok fazla yük bindiği için kaptanlık sorumluluğunu kaldıramıyor" dediği öğrenildi. 

''OĞUZHAN'A GÜVENİYORUM''

Kaptanlık bandının Oğuzhan Özkayup'tan alınması oyuncuyu bitireceğini aktaran Fikret Orman “Ben Oğuzhan'a güveniyorum. Zaten şu anda kaptanlığı alıp başkasına verirsek çocuğu bitiririz. Sezon sonunda bakarız ancak ben onun bu işin altından kalkacağına inanıyorum" dediği ifade edildi.


 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"