comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'tan Şike Kumpas davası için dilekçe verdi ve FETÖ için suç duyurusunda bulundu

22 Şubat 2017, Çarşamba 01:10
Beşiktaş'tan Şike Kumpas davası için dilekçe verdi ve FETÖ için suç duyurusunda bulundu

Beşiktaş kulübü devam eden Şike Kumpas Davası'nın görüldüğü mahkemeye 2 hafta önce müdahil olma talebinde bulundu. 

FutbolArena - Beşiktaş yönetimi şike kumpas davasının görüldüğü mahkemeye 2 hafta önce dilekçe vererek "müdahil" olma talebinde bulundu. Mahkemeye verilen dilekçede FETÖ zanlılarının şike kumpası nedeniyle Beşiktaş'ın zarar gördüğü belirtildi. Olumlu karar çıkması halinde belge sunulacak. 


Şike Kumpas Davası'nda Beşiktaş haberleri


AA muhabiri Ali Fuat Duatepe'nin haberine göre; Öte yandan Beşiktaş yönetimi FETÖ Cuntası kalkışmasından 6 gün sonra ise "terör örgütü" üyelerinden de şikayetçi oldu. FETÖ cuntası kalkışlmasıyla ilgili savcılık soruşturması tamamlandıktan sonra Beşiktaş'a mahkemeden celp geldi. Siyah beyazlı kulüp, TRT ve Digiturk'ü basan cuntacı askerlerin yargılandığı davada şikayetçi olarak ifade verecek ve zararın tazminini isteyecek. Yine AA Muhabiri Ali Fuat Duatepe'nin belirttiği habeerde Beşiktaş yönetiminin taraf olduğu davalarda geniş bir ekiple strateji belirlediği ve devam eden davalarla ilgili yorum yapmak istemediği kaydedildi. 
 
BEŞİKTAŞ'TAN FETÖ'YE KARŞI SUÇ DUYURUSU

"Kulübümüz hain darbe girişiminni hemen akabinde 22.07.2016 tarihinde alçak terör örgütü FETÖ hakkında suç duyusunda bulundu. Sadece kumpas davası değil, ülkeye verdiği tüm zararlar için, başkan ve yöneticiler olarak da değil, doğrudan kulübümüz adına topyekin girişimde bulunmuştur. Yaptığımız şikayet neticesinde İstanbul 24. Ağır Ceza Mahkemesi'nin 2017/24 E. Sayılı dosyasıyla yargılama başlamıştır. Ayrıca kulübümüz "korkuyorlar, çekiniyorlar" algısının aksine FETÖ'den şikayetçi olarak tek spor kulübüdür. Futbolda Kumpas Davasıyla ilgili alakalı belirtilenlerin aksine yine kulüp olarak davaya müşteki sıfatıyla katılma talebinde bulunulmuştur. Kamuoyunun bilgisine sunulur. 

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"