comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'tan gizli isimle Mario Gomez operasyonu

25 Eylül 2016, Pazar 16:44
Beşiktaş'tan gizli isimle Mario Gomez operasyonu

Mario Gomez'in Wolfsburg'a transfer olurken Fiorentina'ya ödenen bonservis bedeli arapsaçına döndü.

FutbolArena - Fiorentina ile Beşiktaş arasındaki sözleşmeye göre Mario Gomez'in 3. bir takıma transferinde siyah beyazlı kulübe ödenecek olan yüzde 50 pay kriz yarattı.

DHA'nın haberine göre bonservis rakamını Beşiktaş'a 1.1 milyon Euro olarak gösteren Wolsburg'a inanmayan Fikret Orman yönetimi, başlattığı hukuk savaşını FIFA'ya taşımaya karar verdi.
Fiorentina'nın aslında Mario Gomez'i Wolfsburg'a 7 milyon Euro'ya sattığı kalan 5.9 milyon Euro bedeli için türlü oyunlar yaptığı öne sürülüyor.

BEŞİKTAŞ'TAN OPERASYON

Beşiktaşlı kongre üyesi M.K. (ismi gizleniyor) geçtiğimiz ay Alman Futbol Federasyonu'na başvurarak Gomez'in transfer bedelini öğrenmek istedi. Alman Futbol Federasyonu ise Beşiktaşlı kongre üyesine başvuruyu Bundesliga Kulüpler Birliğine yapması gerektiğini bildiren resmi mail attı.

Bu mail ile birlikte Bundesliga Kulüpler Birliğine başvuran Beşiktaşlı vatandaş Kulüpler Birliğinden Gomez'in transfer bedelinin 7 milyon Euro olduğunu bildiren bir mail aldı. Tüm bu mailleri Beşiktaş yönetimine yönlendiren kongre üyesinin maillerini, hukuk kuruluna veren yönetim bu konuda Almanya Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliğine başvuruda bulunup tüm resmi belgeleri talep etti.

Hukuk kurulunun süreci tamamlamasıyla beraber önce Fiorentina'dan paylarına düşen 3.5 milyon Euro'yu ödemesini talep edecek olan Siyah Beyazlılar İtalyanların hayır cevabını vermesi halinde FIFA ve UEFA'ya başvuracak.

Bu arada Fiorentina'nın Wolfsburg ile yaptığı özel sözleşme gereği alması gereken 1.1 milyon Euro'yu da henüz alamadığı öğrenildi.

FutbolArena Transfer Turu (14 Haziran 2019)


Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.