comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'tan Demba Ba ve Ersan Gülüm açıklaması

26 Ocak 2017, Perşembe 09:16
Beşiktaş'tan Demba Ba ve Ersan Gülüm açıklaması

Beşiktaş'ta Demba Ba ve Ersan Gülüm'ün yeniden dönmek istemesine yönetim kayıtsız kalmadı. Son dakika Beşiktaş transfer haberleri.

FutbolArena - Transfer çalışmlarını sürdüren Beşiktaş'ın eski futbolcuları Demba Ba ve Ersan Gülüm'ü resmen kadroya katmaları için gün sayılıyor. İki futbolcunun da yeniden siyah beyazlılara dönmek istemesi idarecileri de kayıtsız bırakmadı.

Sabah'ın haberine göre; Yöneticiler, "Bu oyuncular, giderken kulübümüze büyük gelir sağladılar. İkisi de çok iyi Beşiktaşlı. Kaliteleri kesinlikle tartışılmaz. Biz onları onlar da bizi seviyor. Onlar transfer değil, gönül bağımız olan aile bireyleri. Tekrar formamızı giymek istemelerine kayıtsız kalamayız" diyerek iki yıldızın transferine onay verdi.
DEMBA BA'YA ŞARTLI ONAY

Ancak siyah-beyazlılar, geçtiğimiz Temmuz ayında ayağı kırılan Demba Ba için üç şart öne sürdü: Sağlık durumu, kondisyon seviyesi ve maliyeti… Pazartesi İstanbul'a gelerek tam teşekküllü sağlık kontrolünden geçmesi beklenen Ba, sağlam raporu alıp, kondisyon testlerinden başarıyla geçerse, Beşiktaş'la masaya oturacak. Senegalli yıldızın 7 milyon Euro olan yıllık kazancının önemli bir bölümünü Ersan Gülüm'de olduğu gibi kulübü Shanghai Shenhua'nın ödeyeceği ve Beşiktaş'tan kiralama bedeli istemeyeceği belirtildi.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"