comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta gündem forvet transferi

14 Ağustos 2016, Pazar 14:36
Beşiktaş'ta gündem forvet transferi

Beşiktaş yönetimi forvet transferinde çalışmalarını sürdürüyor. Gündemde öne çıkan isimlerde son gelişmeleri aktarıyoruz. 

FutbolArena Özel - Beşiktaş'ta Süper Kupa finalinde Cenk Tosun'un kaçırdığı goller sonrası forvet transferi yeniden gündeme geldi. Taraftarların bir an evvel sonuçlanmasını beklediği golcü transferinde birçok aday var. 

ABOUBAKAR'DA PORTO ENGELİ
Beşiktaş'ın geçtiğimiz günlerde Porto'dan kiralık olarak kadrosuna katmak istediği Aboubakar'da Portekiz kulübü fiyat arttırınca siyah beyazlı yönetim geri adım attı. Menajerler aracılığıyla önce 1.5 - 2 milyon euro teklif edilen Aboubakar için daha sonra Porto, kiralama bedelini 4 milyon euro'ya çıkardı ve bu nedenle transfer askıya alındı. 

BENTEKE ZOR...

Liverpool'un bonservis bedeli olarak 32 milyon pound istediği Benteke transferinin gerçekleşme olasılığı ise çok düşük. Daha önce Beşiktaş'a 26 Ağustos'a kadar süre veren Liverpool, eğer bu tarihe kadar Benteke satılmazsa o zaman kiralama formülüyle siyah beyazlılarla görüşebileceğini iletti. Ancak Beşiktaş yönetimi bu tarihten önce forvet transferini bitirmek istediğinden teklife sıcak bakmıyor. 

MARİO GOMEZ'DE SOMUT GELİŞME YOK

İstanbul'daki terör ve darbe olaylarından sonraı Beşiktaş'tan ayrıldığını açıklayan Mario Gomez'de ise henüz somut hiçbir gelişme yok. Beşiktaş yönetimi Alman golcünün geri dönmesiyle alakalı herhangi bir görüşme yapmadı. 

ÖNE ÇIKAN İSİM MBOKANİ
Beşiktaş'ın forvet transferinde şu an itibariyle öne çıkan ilk isim M'Bokani. Bonservisi Dinamo Kiev'de olan ve 2017'ye kadar Ukrayna ekibiyle sözleşmesi bulunan Kongolu forvet geçtiğimiz sezon Norwich City'de kiralık olarak forma giymişti. Ukrayna'dan kesin olarak ayrılmak isteyen Mbokani için Beşiktaş yönetimi bastırıyor. Mario Gomez, Samuel Eto'o, Aboubakar ve Benteke'de somut gelişme olmaması nedeniyle yönetim Mbokani ismi üzerinde yoğunlaşıyor. 

20 TL DEĞERİNDE BİLYONPUAN'I HEMEN AL!