comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta Caner Erkin sakatlandı

23 Ekim 2016, Pazar 20:46
Beşiktaş'ta Caner Erkin sakatlandı

Beşiktaş'ın yıldız futbolcusu Caner Erkin, Antalyaspor maçında sakatlandı.

FutbolArena - Süper Lig'in 8. hafta maçında Beşiktaş sahasında Antalyaspor'la karşılaşırken Caner Erkin 70. dakikada oyuna girdiği maçı tamamlayamadı.

Teknik Direktör Şenol Güneş'in rotasyona gittiği ve Caner Erkin'i dinlendirdiği bu maçta son 20 dakikada oyuna giren yıldız futbolcu 11 dakika sonra sakatlanarak oyundan çıkmak zorunda kaldı. 
Caner çıktığı hava topunda yere ters basarak sakatlandı. Bileğine tedavi uygulanan Caner 82. dakikada yerini Ömer Şişmanoğlu'na bıraktı. Caner sahayı sedye ile terk etti.

CANER ERKİN'DE AŞİL TENDONU KOPMA ŞÜPHESİ

Beşiktaşlı yıldız futbolcu Caner Erkin'in, Antalyaspor maçında aşil tendonunu kopma şüphesi bulunduğu ve bu nedenle hastaneye götürüldü öğrenildi. 

İlk belirlemelere göre Caner Erkin'in 6 ay sahalardan uzak kalması bekleniyor. 

İLK AÇIKLAMA

Beşiktaş Kulübü İletişimden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Candaş Tolga Işık maç sonu yaptığı açıklamada "Tedavi süreci neyse hızlı bir şekilde başlasın ve Caner bir an önce takıma geri dönsün diye bu hafta sonuna bir ameliyat planlıyoruz. Kopuğun cinsi ve derecesine göre ne zaman döneceği tahmini olarak belli olur. Caner çok güçlü bir futbolcu. Normal bir futbolcuda süre neyse Caner'de yarısı olacağına eminim." ifadelerini kullandı.

AMELİYAT SONRASI İLK AÇIKLAMA


Beşiktaş Kulüp Doktoru Sarper Çetinkaya, Caner Erkin'in ameliyatının ardından şunları söyledi:

"Sol aşil tendonu koptu. Hepimiz üzüldük. Hemen hastaneye gelip hazırlıkları yaptık. Ameliyatını yaptım. Gayet başarılı geçti. Şu an keyfi. Başta morali bozuldu. Talihsizlik nedeniyle isyanları vardı. Aşil tendonu kopukluğu 5-6 aya varabilen bir süreç. Önemli olan sonu iyi olsun. Biz eski Caner'i en kısa zamanda sahalarda dönmek istiyoruz. Yarın da hastanede tutacağız. Caner kuvvetli bir oyuncu. Tahminen 4. veya 5. ayda her şey yolunda giderse koşulara başlayacağını düşünüyoruz."

FutbolArena akşam haberleri turu (15 Ağustos 2018)


Tüm dünyadan anında canlı skorlar burada.