comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ta şampiyonluğun gizli kahramanı Miguel Peiro Montanana - Süper Lig Haberlerş

21 Mayıs 2016, Cumartesi 23:33
Beşiktaş'ta şampiyonluğun gizli kahramanı Miguel Peiro Montanana - Süper Lig Haberlerş

Şenol Güneş, Hami Mandıralı'nın Trabzonspor'da daha önce çalıştığı İspanyol kondisyoneri yanına aldı. Beşiktaş'ta şampiyonluğa ulaştı. Mandıralı, Trabzonspor'daki ikinci döneminde adeta yokları oynadı.

FutbolArena - Trabzonspor'da 16 haftada sadece 16 puan toplayan Teknik Direktör Hami Mandıralı, görevi Ersun Yanal'a bıraktı ve kulüpteki ikinci dönemi hüsranla sonuçlandı.

Trabzonspor'da daha önce Mustafa Reşit Akçay'ın yerine başa geçen Hami Mandıralı o dönemki teknik heyetiyle oldukça başarılı bir grafik çizmiş ve yerine Halilhodzic'in getirilmesi tartışma yaratmıştı.
 

Miguel Peiro Montanana kimdir?


Mandıralı'nın ilk döneme göre ikinci dönem Trabzonspor'da başarısız olmasındaysa o dönemki teknik heyette yer alan isimlerin olmaması büyük etkisi oldu.

Trabzonspor'daki ilk görev süresi sonrası koltuğu Vahid Halilhodzic'e devrederek görevinden ayrılan Hami Mandıralı'nın ekibinde yer alan İspanyol kondisyoner Miguel Peiro Montanana da ayrıldı. Bu ayrılık sonrası geçen sezon Bursaspor'a giden Şenol Güneş, Trabzonspor'dan ayrılan Miguel Peiro Montanana'yı yeşil-beyazlı takıma götürdü.
 

Şenol Güneş, Miguel Peiro Montanana'yı Beşiktaş'a istedi


Bursaspor'da oldukça başarılı bir sezon geçiren Şenol Güneş, oynattığı oyun ve yeşil-beyazlı kulübün toplam 22 milyon Euro'ya ulaşan oyuncu satışında rol oynamıştı.

Bursaspor'dan sonra Beşiktaş'ın başına geçen Şenol Güneş, siyah-beyazlı takımla şampiyonluk yaşarken oyunuyla ve fizik büyük takdir topladı. Beşiktaş'ın oyununda kondisyoner Miguel Peiro Montanana'nın büyük etkisi oldu. 


ARKADAŞINI GETİR 50 TL BİLYONPUAN AL!