comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın yeni transferi Matej Mitrovic'e eski takım arkadaşından övgüler

04 Ocak 2017, Çarşamba 16:39
Beşiktaş'ın yeni transferi Matej Mitrovic'e eski takım arkadaşından övgüler

Beşiktaş'ın Rijeka'dan transfer ettiği 23 yaşındaki stoper Matej Mitrovic hakkında eski takım arkadaşı Vitaic Hırvat basınına Mitrovic'in 17 yaşındayken büyük bir gelecek vadeden oyuncu olduğunu söylemişti. 

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş'ın Rijeka'dan transfer ettiği ve borsaya bildirdiği yeni stoperi Matej Mitrovic hakkında Cibalia'da oynadığı dönemlerde eski takım arkadaşı Vitaic övgü dolu sözler sarfetti. 


Beşiktaş'ın yeni transferi Matej Mitrovic hakkında övgü dolu sözler


2013/14 yılında Cibalia'dan Rijeka'ya transfer olan Beşiktaş'ın yeni stoperi Matej Mitrovic hakkında Cibalia'da oynadığı dönemlerde eski takım arkadaşı Vitaic konuştu. 

Vitaic, "17 yaşında bizimle oynadığı zaman gelişim göstereceğini biliyordum. Ancak o zamanlardan büyük bir potansiyele sahip olduğu belliydi. Yeteneği dışında çok çalışkan bir futbolcu. Yeteneği sayesinde de Rijeka'ya transfer oldu ve Hırvatistan Ligi'nde üst düzey forvetlere kafa tutmayı başardı."
ONUN BAŞARACAĞINI BİLİYORUM

Vitaic eski takım arkadaşı Mitrovic hakkında bunun dışında, "Bir gün Avrupa'da büyük bir kulüpte forma giyeceğini biliyorum. Yeteneği ve zekası birleştiğinde bunu da hak ediyor. Cibalia'da oynadığımız dönemlerde sık sık sohbet ediyorduk. Bana bir gün üst düzey takımda oynamak istediğini sürekli söylerdi." şeklinde konuştu. 
 

Matej Mitrovic kimdir, nasıl futbolcu?


Beşiktaş'ın ara transfer döneminde renklerine bağladığı Matej Mitrovic 4 sezondur Rijeka'da forma giyerken, son 3 yılda bu takımın vazgeçilmez futbolcularından biri oldu. Bu sezon ligde 20 maçta forma giyen Hırvat futbolcu, geçtiğimiz sezon 23, iki sezon öncesinde ise 26 maçta forma giyerken Rijeka'nın vazgeçilmez oyuncularından biri oldu. 

ANKETTE EN İYİ 5 FUTBOLCU ARASINDA SEÇİLDİ

Öte yandan Matej Mitrovic, Hırvatistan Ligi'nde taraftarların katıldığı 2016'nın en iyi futbolcular anketinde 5. sırada yer aldı. Franko Andrijašević'in 1. sırada yer aldığı listede Soudani, Ristovcski, Coric'in ardından Gavranovic ile birlikte 5. en fazla oyu alan futbolcu oldu. 


FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)