comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın yeni transferi Matej Mitrovic'e eski rakibinden övgüler

11 Ocak 2017, Çarşamba 19:59
Beşiktaş'ın yeni transferi Matej Mitrovic'e eski rakibinden övgüler

Beşiktaş'ın yeni transferi Matej Mitrovic hakkında Dinamo Zagreb'in forvet oyuncusu Situm konuştu. Hırvat forvet Mitrovic hakkında övgü dolu açıklamalarda bulundu. 

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş'ın Rijeka'dan 4.2 milyon euro bonservis bedeliyle transfer ettiği Matej Mitrovic hakkında kamuoyunda çeşitli soru işaretleri barınırken, Hırvatistan Ligi'nde Rijeka'nın şampiyonluk yolundaki en önemli rakiplerinden Dinamo Zagreb'in futbolcusu Situm önemli açıklamalarda bulundu. 
 

Beşiktaş'ın yeni transferi Matej Mitrovic nasıl futbolcu?


Siyah beyazlıların Rijeka'dan transfer ettiği Hırvat stoper Matej Mitrovic hakkında Dinamo Zagreb'in forvet oyuncusu Situm konuştu. 

Situm ülke basınına yaptığı açıklamada, "Hepimiz Mitrovic'in Rijeka için ne demek olduğunu biliyoruz. Çok büyük bir futbolcu ve onun adına mutluyum. Onun ayrılması Rijeka için ciddi andikap olacaktır. Ancak teknik direktörleri Kek tecrübeli bir isim. Onsuz oynamanın da bir yolunu bulacaktır. Rijeka transfer döneminde iyi işler yapabileceğini gösterdi." diye konuştu. 
HIRVATİSTAN LİGİ TARİHİNE GEÇTİ

Bu alanda Hırvatistan Ligi rekoru 2012-2013 sezonunun devre arasında Dinamo Zagreb'ten İnter'e 11 milyon Euro karşılığında geçen Mateo Kovacic'e ait. Rijeka'lı Andrej Kramaric'te 2014-2015 sezonunun devre arasında 9 milyon Euro bedelle Leicester City'nin yolunu tutmuştu. Üçüncü basamakta 8 milyon Euro bonservisle 2009-2010 sezonunun ortasında Dinamo Zagreb'ten Lyon'a giden Dejan Lovren var.

3 futbolcunun arkasında yaklaşık 8 milyon Euro maliyetle 2014-2015'nin devre arasında İnter'e transfer olan Marcelo Brozovic yer alırken, bir dönem ülkemizde de forma terleten Senijad İbricic, 5 milyon Euro karşılığında 2010-2011'nin ortasında Lokomotiv Moskova'ya gitmişti. Yine adı ülkemizden farklı kulüplerle ayrılan Domajog Vida ise 2012-2013'ün devre arasında Dinamo Zagreb'ten Dinamo Kiev'e 5 milyon Euro'ya karşılığında transfer olmuştu.

Listede ayrıca eski bir Beşiktaş'lı daha var. Gordon Schildenfeld, 2007-2008 sezonunun ortasında Dinamo Zagreb'ten siyah-beyazlılara 1.7 milyon Euro bedelle geçmişti.

Mert Nobre: "Atatürk sadece Türkiye değil dünya lideri"