comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın yeni transferi Demba Ba İstanbul'da!

29 Ocak 2017, Pazar 19:51
Beşiktaş'ın yeni transferi Demba Ba İstanbul'da!

Beşiktaş'ın yeni transferi Demba Ba, İstanbul'a geldi. Demba Ba kiralık olarak Beşiktaş'ta mı? Demba Ba sakat mı ve sağlık durumu nasıl? gibi soruların cevapları haberimizde. 

FutbolArena - Beşiktaş'ın yeni transferi Demba Ba İstanbul'a geldi. Atatürk Havalimanına iniş yapan Senegalli golcüye büyük ilgi vardı. 


Demba Ba sakat mı, sağlık durumu nasıl?


Demba Ba'nın yarın sağlık kontrollerinden geçeceği ve sağlık durumuna sezon sonuna kadar kiralık olarak resmi sözleşmenin imzalanacağı belirtildi. 

Öte yandan Demba Ba'nın Los Angeles'ta 1 ay kadar daha tedavisine devam edileceği ve Mart başı gibi eğer bir sorun yaşanmazsa Beşiktaş forması giyeceği de gelen haberler arasında.  Hatırlanacağı üzere Senegalli golcünün Çin Ligi'nde bu sezon ayağının kırılmıştı ve bu nedenle sezonu kapatmıştı. Senegalli forvet son yılında Çin'de 14 gol attı. 
 

Beşiktaş'ın Demba Ba transferinde Şenol Güneş'in kararı


Ligin ikinci yarısında kiralık olarak Beşiktaş forması giyecek olan Demba Ba, hafta sonu İstanbul'da olacak. Senegalli forvet ile Pazartesi günü resmi sözleşme imzalayacak olan Beşiktaş, Shanghai Shenhua'ya 13 milyon Euro'ya sattığı Demba Ba'yı bedelsiz olarak kadrosuna katmış olacak.
Temmuz 2016'da ayağı kırılan ve tedavi sürecinin sonuna gelen Demba Ba, 15 Mart'ta maçlarda katkı gösterecek duruma gelebilecek. 

FutbolArena'nın edindiği bilgilere göre Şenol Güneş'in kararsız tutumunu değiştirerek transferi tamamlayan Beşiktaş yönetimi, "Ne maaş, ne de kiralama bedeli ödeyeceğiz. 3 ay dolu dolu kullanabileceğiz." sözleriyle tecrübeli çalıştırıcıyı ikna etti.

Beşiktaş taraftarını ve kulübü çok seven Demba Ba'nın, geri dönmeyi çok istemesi siyah beyazlı yönetimin de elini kolaylaştırdı.

Selen Yakıcı İle Top 5 (27 Ekim 2020)