comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın stoper transferi Mitrovic kadrodan çıkarıldı

04 Ocak 2017, Çarşamba 15:52
Beşiktaş'ın stoper transferi Mitrovic kadrodan çıkarıldı

Rijeka'da forma giyen ve Beşiktaş'a gelmesi an meselesi olan Matej Mitrovic, transfer görüşmeleri nedeniyle kadrodan çıkarıldı. 

FutbolArena - Ara transfer dönemnide stoper arayışlarını sürdüren Beşiktaş, Rijeka'da forma giyen 23 yaşındaki savunma oyuncusu Matej Mitrovic için Hırvat kulübüyle pazarlıklarını sürdürürken, bu gelişmelerin ardından Mitrovic milli takım kadrosunan çıkarıldı. 

TRANSFER GÖRÜŞMELERİ NEDENİYLE KADRODAN ÇIKARILDI
Beşiktaş'ın transfer etmek istediği Matej Mitrovic, Hırvatistan'n Çin Kupası'nda 7 ve 11 Ocak'ta oynayacağı maçların aday kadrosundan çıkarıldı. Mitrovic'in yerine Osijek'ten Nikola Matas dahil oldu. 


Beşiktaş Matej Mitrovic'i transfer etti


Rijeka'da forma giyen 23 yaşındaki stoper Matej Mitrovic için Beşiktaş'ın ilk teklifi 3 milyon euro olurken, Rijeka buna karşılık 5 milyon euro istedi. Hırvatların bu isteğinin ardından siyah beyazlılar teklifi 3.5 milyon euro'ya çıkardı ve Rijeka da akabinde fiyatı 4.5 milyon euro'ya indirdi. Kulüpler arasında yapılan son görüşmelerde bu transferin 4 milyon euro civarında bir fiyata bitmesi bekleniyor.

Öte yandan son dakika gelişmelerine göre siyah beyazlılar Mitrovic ile 3 yıllık anlaşma sağladı. 

MENAJERİNDEN AÇIKLAMA

Radyospor'a konuşan Matej Mitrovic'in menajeri Ivan Cvjetkov, “Beşiktaş'la henüz anlaştık diyemem; ancak çok önemli bir aşamaya geldik. Durumu pozitif görüyorum. Beşiktaş çok büyük bir kulüp ve Matej'in kariyeri için çok önemli bir sıçrama noktası olacak. Görüşmelerimiz devam ediyor; sonuca doğru gittiğimizi söyleyebilirim. Beşiktaş seçeneği Matej'i heyecanladırıyor. Beşiktaş'ın da oyuncumu öncelikli olarak istediğini düşünüyorum. Beşiktaş'ta forma giyen Cevat Şekerbegovic'in çok olumlu referansları var. Kendisi Beşiktaş'ı en iyi bilen isimlerden. Hiç kuşku yok ki onun söyledikleri çok önemli. Beşiktaş son derece iyi organize olmuş bir kulüp. Vizyonu var. Oyuncum anlaşma sağlarsak Beşiktaş'ta oynamayı istiyor. Ben de Matej'in Beşiktaş'a çok büyük katkı sağlayacağı inancındayım" ifadelerini kullandı.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)