comScore

Beşiktaş Beşiktaş

"Beşiktaş'ın mimarı %100 Şenol Güneş"

20 Şubat 2017, Pazartesi 11:32

Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, Beşiktaş'ın teknik direktörü Şenol Güneş ile ilgili övgü dolu ifadeler kullandı.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 21. haftasında Beşiktaş kendi sahasında Akhisar Belediyespor'u 3-1 mağlup ederek rakipleriyle arasındaki puan farkını açtı. Spor yorumcusu Mehmet Demirkol, siyah beyazlıların teknik direktörü Şenol Güneş'e övgüler yağdırdı.

"BU İŞİN MİMARI ŞENOL GÜNEŞ"
NTV Spor'da yayınlanan Spor Servisi programında konuşan Mehmet Demirkol, "Beşiktaş'ın %100 mimarı Şenol Güneş. Bize, futbolda teknik direktörün ne demek olduğunu anlatıyor. Bugün Şenol Güneş olmasa, 'Ya Quaresma ayağında çok top tutuyor. Bu takımın santraforu Cenk midir?' diye sorardık. Eğer teknik direktörün sistemi doğru olmasa bunları konuşuyorduk. Talisca, Babel ve Quaresma'yı aynı anda oynatmak zor. Bu iş teknik direktör işi. Dezavantajları var ama hiç göstermiyor bunu bize. Josef'i ver Beşiktaş'a takır takır top oynar. Şenol Güneş'in eline geçip de ilerleme kaydetmeyen oyuncu sayısı bir elin parmaklarını geçmez. Şenol Güneş'ten yararlanmayan oyuncunun zekasından şüphe ederim.

Türkiye'de teknik direktörlük yapan arkadaşlar bir daha düşünün, Şenol hocanın yanında yaptığınız teknik direktörlük mü? Hep şikayet ediyorsunuz. Beşiktaş'ın kadrosu çok iyi demeyin, bunu iyi yapan Şenol Güneş."

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)