comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın kalesinde kim olmalı?

27 Eylül 2016, Salı 18:18
Beşiktaş'ın kalesinde kim olmalı?

Şampiyonlar Ligi'nde Dinamo Kiev karşısına çıkacak olan Beşiktaş'ın kalecisi kim olacak merak konusu...

FutbolArena Röportaj - Beşiktaş'ta bu sezon kale mevkisinde istikrar sağlanmış değil. Şampiyonlar Ligi'nde Tolga Zengin oynarken ligde ise Fabri görev yapıyor. Peki yarın hangisi oynayacak ve oynamalı? Bu soruyu, eski Milli kalecilerimizden Ömer Çatkıç'a sorduk.

"BENCE TOLGA OYNAYACAK"
Ömer Çatkıç yarın hangi kaleci forma giyer sorusuna, "Şenol Güneş'in uygulamalarına bakarsak, Şampiyonlar Ligi'nde Tolga, ligde ise Fabri ile devam edecek gibi görünüyor.

Tabi Tolga, Şampiyonlar Ligi'nde, Benfica deplasmanında puan da getirdi. Onun devam etmesi normal görünüyor.

Fakat ben şundan yanayıp. Kaleci konusunda mutlaka bir kaleci seçip onunla devam etmek gerekiyor. Kalecilerde çok fazla değişiklik yapmamak gerekir aslında. Bakalım ilerleyen günlerde Şenol Güneş ne yapacak..." yorumu yaptı.

"FABRİ OYUN KURMADA İYİ OLSA DA..."

Çatkıç, "Size göre hangi kaleci forma giymeli?" sorusuna ise "Bence her ne kadar Fabri oyun kurma anlamında daha iyi olsa da, Tolga form durumu ve fizik yapısı olarak Fabri'den daha önde. Çünkü Fabri sakatlıktan yeni çıkmış bir isim. Bir yıl boyunca oynamamış olduğu için sık maç oynayabilecek kapasiteye ulaşmadığını düşünüyorum." cevabı verdi.

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.