comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın gerçek borcu şoke etti

07 Eylül 2016, Çarşamba 10:31
Beşiktaş'ın gerçek borcu şoke etti

Beşiktaş'ta divan kurulu başkanı Yalçın Karadeniz'in kulübün gerçek borcunun 1 milyar 500 bin TL olmadığını, gerçek borcun 2 milyar 348 milyon 922 bin TL olduğunu ifade etti.

FutbolArena - Beşiktaş'ta kulübün gerçek borcu üzerinde tartışma çıktı. Divan Kurulu Başkanı Yalçın Karadeniz, yaptığı hesaplamada kulübün gerçek borcunun 1 milyar 500 bin TL olmadığını, gerçek borcun 2 milyar 348 milyon 922 bin TL olduğunu ifade etti. Bu konu hakkında üyelere bilgilendirme yapıldığı belirtildi.

"GERÇEK BORÇ AÇIKLANSIN"
Habertürk Gazetesi'ne konuşan Yalçın Karadeniz, "Denetleme kurulunun, bilanço esasına göre bize verdiği raporun üzerine nokta virgül koymadan inceledik ve raporda farklılık olduğunu gördük. Bizim kendilerine müdahelemiz yok söz konusu bile olamaz. Sayfa sayfa göstererek konuşuyoruz. Kısa vadede ve uzun vadede borçların toplamı, derneğin borcunu gösteriyor. İktisadi AŞ, İnşaat AŞ, Futbol AŞ, Basketbol AŞ, olarak bunlar toplandığı zaman farklı rakamlar ortaya çıkıyor" ifadelerini kullandı.

"BU RAKAMLAR NEYE DAYANIYOR?"

Denetleme kurulu yetkililerinden bilgi alamadıklarını söyleyen Yalçın Karadeniz, “Bu rakamlar neye dayanıyor?' diye sorduk ama net yanıt alamadık. Sadece şirketler arasında aktarma yaptık, muhasebe tekniğinde eliminasyon var evet, bu olabilir. Biz de ‘Hangi şirketler arasında yaptınız' dedik. Karşılık verilmedi. Divan Kurulu toplantısında da bunu açıkladım. Yönetim kurulu ve denetleme de ordaydı. Kimse sesini çıkarmadı. Denetleme topladı, borç 1 milyar 500 milyon çıktı ben toplayınca 2 milyar 348 milyon çkıyor. İlk raporda
son sayfada eliminasyon yapılmış, son raporda ilk sayfada yapılmış" dedi.

"RAPORLARDA FARKLILIK VAR"

Yalçın Karadeniz sözlerini şöyle tamamladı:

"Mızrak çuvala sığmıyor. Ortada farklı bir durum var. Üyelere raporları gönderip uyardım. Alıp b ilançoları incelesinler. Tahminim yönetimin de çok bilgisi yok, bu konuda. Denetlemenin hatası var. Yönetim biz böyle konuşunca kendine karşı
yapılmış sayıyor. 2000 divan üyesi bana sürekli net borcu soruyor. Artık bu konuda gerçekler ortaya çıkmalı. Raporlar da farklılık var."

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.