comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın derbi 11'i netleşiyor

22 Eylül 2016, Perşembe 12:37
Beşiktaş'ın derbi 11'i netleşiyor

Beşiktaş'ın Galatasaray karşısında sahaya çıkacağı 11 büyük oranda netleşti.

FutbolArena Özel - Beşiktaş'ta Galatasaray maçının kadrosu netleşiyor. Cumartesi günü Vodafone Arena'da ilk kez bir derbiye çıkacak olan siyah beyazlılarda ilk 11'in 9 futbolcusu büyük oranda kesinleşti.

Şenol Güneş'in henüz orta saha konusunda net karar vermediği öğrenilirken sakatlığı tamamen geçen Oğuzhan Özyakup'a yer aranıyor.
Savunmanın önünde Atiba Hutchinson, Gökhan İnler ikilisinin performansından memnun kalan teknik adam Oğuzhan'dan da vazgeçmek istemiyor. Şenol Güneş'i düşündüren konu genç yıldızın 10 numara pozisyonunda oynamayı tercih etmemesi. Ancak sezon öncesi düzenlenen basın toplantısında bu konu açıldığında “Oğuzhan istemiyor ama her mevkide oynamaya hazır olmalı” cevabını vermişti.

En çok öne çıkan alternatif Oğuzhan'ın forvet arkasına geçmesi ve Talisca sol kanatta yer alması. Bu durumda Olcay yedek kulübesinde başlayacak. Eğer taktik antremanlarda bu dizilişten verim alınamazsa, diğer alternatif ise Talisca'nın ortada, Olcay'ın sol kanatta yer aldığı düzen. Şenol Güneş bu dizilişte karar kılarsa Oğuzhan veya Gökhan İnler'den biri kesilecek.

Kalede tecrübesi nedeniyle Tolga Zengin'in başlamasına kesin gözüyle bakılıyor. Akhisar maçındaki savunma dörtlüsü bozulmayacak. %100 hazır olduğunu belirten Gökhan Gönül sağ bekte görev yapacak. Forvette ise Şenol Güneş tercihini Cenk Tosun'dan yana kullandı.

Beşiktaş'ın Galatasaray maçı muhtemel 11'i

Tolga- Gökhan Gönül, Marcelo, Tosiç, Caner- Atiba, Gökhan İnler- Quaresma, Talisca, Oğuzhan (Olcay)-Cenk.

Tüm dünya liglerinde dünkü maçlar ve sonuçları.