comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'ın Anderson Talsica için transfer planı

22 Şubat 2017, Çarşamba 09:31
Beşiktaş'ın Anderson Talsica için transfer planı

Beşiktaş yönetimi bonservisi 25 milyon Euro'yu bulan Anderson Talisca'yı bir yıl daha kiralayıp sözleşmesinin son senesinde makul bir fiyata kadrosuna katmayı planlıyor. Son dakika Beşiktaş transfer haberleri.

FutbolArena - Beşiktaş yönetimi bonservisi 25 milyon Euro'yu bulan Anderson Talisca'yı bir yıl daha kiralayıp sözleşmesinin son senesinde makul bir fiyata kadrosuna katmayı planlıyor.

Akşam Gazetesi'nde yer alan habere göre, Yönetim de 23 yaşındaki yıldıza uzun yıllar Siyah-beyazlı formayı giydirmek için planını şimdiden hazırladı.  Yetenekleri ile Avrupa'nın en çok umut vadeden isimleri arasında yer alan ve birçok Avrupa devinin radarında olan Talisca için Beşiktaş yönetiminin hazırladığı formül şu şekilde:


Beşiktaş'tan Anderson Talisca'nın transferinde kiralama formulü


Beşiktaş yönetimi 2 milyon euroluk opsiyon kullanılıp kiralanacak. Benfica'yla 30 Haziran 2019'da mukavelesi bitecek olan Sambacı'ya, 2017-18'de de kiralık forma giydirilecek. Ardından Kara Kartal, 2018 yazında Talisca'nın 30 Haziran 2019'da sözleşmesi biteceği için oyuncuyu ucuz maliyete kapatacak. Sözleşme bitimine 1 yıl kala 3 ila 5 milyon euro arasında bir paraya tapusu alınacak. Talisca'nın mutsuz ayrıldığı Benfica'ya asla dönmek istememesi ve yeni kontrat uzatmaya yanaşmayacak olması da Beşiktaş'ın elini güçlendirecek.

Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)