comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaşlı kaleci Fabri: 'Beni en çok kahreden maç...'

10 Ocak 2017, Salı 08:21
Beşiktaşlı kaleci Fabri: 'Beni en çok kahreden maç...'

Beşiktaş'ın başarılı kalecisi Fabricio, siyah beyazlılarda geçirdiği 2016 yılını değerlendirdi. 

FutbolArena - Beşiktaş'ın sezon başında Deportivo'dan transfer ettiği ve kısa süre içerisinde taraftarların sevgilisi haline gelen kaleci Fabricio, sezonun ilk yarısını değerlendirirken, Beşiktaş'ın Şampiyonlar Ligi'ne veda ettiği 6-0'lık Dinamo Kiev maçıyla ilgili de önemli açıklamalarda bulundu.

Hürriyet'e röportaj veren kaleci Fabricio'nun sözleri şu şekilde: 

"KASIMPAŞA'DA ŞOKA GİRDİK"

- Beşiktaş'ı tercih etmendeki en büyük sebep neydi?

İspanya'dan da bir çok takım istedi. Beşiktaş'ı seçmemin en büyük nedeni Şampiyonlar Ligi. Ayrıca kız arkadaşım da İstanbul'u çok sevdi...

- Tolga'dan kısa sürede formayı kaptın...

Türkiye'ye gelmeden önce şampiyon olmuş bir kaleciyle rekabet edeceğimi biliyordum. Sabırlıyımdır. Tolga, değerli biri ve takımın kaptanı. Sevdiğim bir arkadaşım. Bazı önemli bilgileri Tolga'dan öğreniyorum. Uluslararası deneyimi de var. Uyumumuz mükemmel.

"DİNAMO KİEV'E FARK ATACAKTIK AMA DAĞILDIK"

- Şampiyonlar Ligi'nden çok ağır bir yenilgiyle elendiniz. Kiev'de neler oldu?

Şampiyonlar Ligi, üst seviye bir lig. Avrupa'nın en kaliteli ve en güçlü oyuncularının bulunduğu bir sahne. Son Dinamo Kiev maçında hiçbir şey iyi gitmedi. Bir de buna hakem hataları eklenince dağıldık. Oysa Dinamo Kiev maçına çok iyi hazırlanmıştık. Ancak maçta herşey kötü gitti. Farklı kazanacağımızı umuyorduk, ama her şey bazen istediğiniz gibi gitmiyor. Kasımpa maçı da beni kahretti. Atak yapmadan goller atıp kazandılar. Şoka girdik!

"HAYALİM İSPANYA MİLLİ TAKIMI"

Fabricio, çok çalıştığını belirterek, “En büyük hayalim 2 Avrupa ve 1 de Dünya Kupası olan İspanya Milli Takımı'nda oynamak” dedi.

- Şu ana kadar Beşiktaş'ta oynadığın ve unutamadığın maç hangisi oldu?

 Şampiyonlar Ligi'nde Benfica ile oynadığımız maç, hayatım boyunca unutamayacağım maçlar arasındaki yerini alacak. Çünkü 3-0 geriye düştüğümüz maçı döndürdük. Maçın devre arasında Şenol Güneş'in özgüveni ve taraftarların mağlubiyete rağmen verdiği destekbize adeta bir doping oldu. Ben, arkadaşlarıma ve İspanya'da görüştüğüm tüm meslektaşlarıma Vodafone Arena Stadı'nda kimsenin kolay kolay maç kazanamayacağını söylüyorum. Bu stada çıktığımızda kendimizi güçlü hissediyoruz. Hatta maça 1-0 galip başlıyoruz. Tribünlerdeki taraftarlarımızın yaratıcılığı bizleri kamçılıyor.

"HİÇ GURUR YAPMADIM"

- En büyük hedefin nedir?

Deportivo'da A takımdan B takıma yolladıklarında hiç gurur yapmadım. Çünkü başaracağıma inanıyordum. Şu anda en büyük hedefim 2 Avrupa ve 1 Dünya Kupası kaldıran İspanya Milli Takımı'nın kalesini bir gün korumak.

Bunun için çok çalışıyorum. Bunun hayalini kuruyorum. Benim için büyük onur ve gurur bu olacak.

FutbolArena Haber Turu (30 Ekim 2020)