comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaşlı Atiba'yı geri çağırıyorlar! Flaş transfer...

08 Şubat 2017, Çarşamba 15:37
Beşiktaşlı Atiba'yı geri çağırıyorlar! Flaş transfer...

Beşiktaş'ın yıldız futbolcusu Atiba Hutchinson için Kanada'ya geri dönmesi konusunda çağrı geldi. 

FutbolArena Dış Haberler - Beşiktaş'ta takımın en değerli futbolculardan ve taraftarın sevgilisi olan Atiba Hutchinson için ABD'den son derece çarpıcı açıklamalar geldi. Kanada'da üst üste yılın futbolcusu seçilen Atiba hakkında Major League Soccer başkanı Don Garber'dan Beckham kuralı üzerine bir tavsiye geldi. 


Beşiktaşlı Atiba'ya Kanada'dan transfer teklifi


ABD ve Kanada futbol kulüplerinin yer aldığı Major League Soccer'in başkanı Don Garber'dan, Beşiktaş'ın en önemli futbolculardan Atiba hakkında flaş bir açıklama geldi. 

Atiba'yı Kanada kulüplerinin istediğini ve yeniden Kanada'da bir takıma döndürülmesi gerektiğini söyleyen Don Garber, "Atiba'yı isteyen Kanada kulüpleri olduğunu biliyorum. Ancak şu ana kadar niye bunu gerçekleştiremediler bilmiyorum. En iyi Amerikalı oyuncular eğer bu ligde yer alıyorsa, en iyi Kanadalı oyuncuların da MLS'de Kanada takımlarında oynaması gerekiyor. Biz bu ligin tercih edilen bir lig olmasını istiyoruz. Bu yüzden şart." ifadelerini kullandı. 
Don Garber ayrıca ABD kulüplerinin maaş bütçesi hakkında da Beckham için getirdikleri bütçe dışında kalan futbolcu kontratlarını Atiba gibi önemli yıldızları transfer edebilemk için kullanacaklarını sözlerine ekledi. 

Beşiktaş ile 2018 yılına kadar sözleşmesi bulunan Atiba Hutchinson bu sezon siyah beyazlı formayla toplamda 25 maça çıktı. 


Selen Yakıcı İle Top 5 (16 Kasım 2020)