comScore

Beşiktaş Beşiktaş

Beşiktaş'a büyük övgü! '10 üzerinden 10'

24 Ocak 2017, Salı 09:39
Beşiktaş'a büyük övgü! '10 üzerinden 10'

Spor yorumcusu Metin Tekin, Beşiktaş'ın Alanyaspor deplasmanında sergilediği oyunu değerlendirdi.

FutbolArena - Spor Toto Süper Lig'in 18. haftasında Beşiktaş deplasmanda Aytemiz Alanyaspor'u 4-1 mağlup ederek liderliğe yükseldi. Spor yorumcusu Metin Tekin, siyah beyazlıların oynadığı oyuna övgüler yağdırdı ve "10 üzerinden 10" dedi.

Metin Tekin'in Sabah Gazetesi'ndeki değerlendirmeleri şöyle:
Deplasman olmasına rağmen rakibi de göz önüne aldığımızda bana göre Beşiktaş için çok kolay bir maç oldu. Bu kolaylığı skor farkı için söylemiyorum. Sıklet farkı olduğu için söylüyorum. Maçın hiçbir bölümünde ben Beşiktaş'ın puan kaybedeceğini düşünmedim. Aklıma bile gelmedi. Çünkü güç ve oyun farkı çok belirgindi. Bu pencereden baktığımızda da eğer 10 üzerinden bir not vereceksek en yüksek notu verebiliriz: 10...

Aboubakar kulübede olsaydı Güneş'in tercihi o olurdu. Ama skorun 1-0 olması da Tolgay kararında en önemli etken oldu bence. Eğer skor 0-0 olsa forvet tercihini kullanma olasılığı daha fazlaydı ki doğrusunu da yaptı. Skoru bulduktan sonra orta sahada pasla topa sahip olmak için Tolgay tercihi en doğrusuydu. Zaten skoru aldıktan sonra da oyunu istediği şekilde yönlendirdi. Birkaç pozisyon verse de bence penaltının kesinlikle alakası yoktu, skor olarak Alanyaspor'u hiç oyun içine sokmadı. 

66. dakikada oyuna giren Mitrovic'i değerlendirmek çok zor. Esas Beşiktaş'ın geniş alanlarda oynadığı maçlarda ne yapacağı oyunculuğunu çok daha fazla ortaya çıkaracak. Babel'e gelince... Yetenekli ama birlikte oyunda eksik olduğunu söylemiştik. Ama sanki ikinci maçın sonunda Babel'den istediğini alacak gibi duruyor Güneş. Umarım Beşiktaş adına bu konuda yanılırız.

FutbolArena haber turu (21 Ekim 2020)